VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jihočešky se z Prahy vracely s medailemi

Pár Beranová - Vranovská se v Praze dokázal prosadit

24.10.2012
SDÍLEJ:

Beranová a Vranovská uspěly v Praze Foto: Deník/Romana Beranová

Závod ve sportovním aerobiku a soutěži Fisaf Fitness družstev III. a II. výkonnostní třídy se po úpravě pravidel konal v Praze.  „Úprava systému soutěží Českého svazu aerobiku na tři výkonnostní třídy se vyplatila, lze ji hodnotit kladně," uvažuje trenérka Romana Beranová, podle níž se  sportovní aerobik přiblížil i začínajícím závodníkům, kteří si postupně zvedají svou výkonnost. „Počet na jedné soutěži se vždy pohybuje okolo tisícovky, přitom je tento sport převážně ve sportovním aerobiku o jednotlivcích, maximálně o tříčlenných družstvech, ve fitness je maximem osmička,  i vzhledem k tomu jsou vysoká čísla účastníků vynikající."
Masový nárůst členské základny podle Romany Beranové nesnížil kvalitu. „Stále zůstává sportovní aerobik vrcholovým sportem, který má hlavu a patu, přesnou a bezpečnou techniku." Start je umožněn už šestiletým dětem v různých kategoriích a typech soutěže.
Českobudějovický Sport klub Romany Beranové vyslal do závodu talentované  soutěžící. „Největší úspěch zaznamenal ve třetí výkonnostní třídě tým v kategorii šest až sedm let," říká Beranová k páru  Karolína Beranová – Natálie Vranovská. „Přivezly bronzovou medaili, teprve šestileté začínající závodnice předvedly krásný výkon."
Třetího  a čtvrtého listopadu proběhnou závody v Českých Budějovicích ve Sportovní hale. „Těšíme se na všechny fanoušky," vzkazuje do celého Jihočeského kraje Romana Beranová.
Výsledky: tým 11-13 let Karolína Kofroňová a Kamila Růtová (7.) , 11-13 let ženy Karolína Kofroňová (18.), Kamila Růtová  (20.), Lucie Karásková (8-10 let, 14.), Ester Ciglbauerová (13.) a fitness tým Lucie Karásková, Tereza a Klára Peškovy, Nikola Fackenbergová, Klára Martschini, Sabina Špergerová, Nikola Stráská, Ester Ciglbauerová (8-12 let, 9.). „Fitness týmy k sestavě plní i dovednostní disciplíny, soutěž je velmi zajímavá a napínavá." Ženy nad 17 let: Anna Kratochvílová  5. Ve II. výk. třídě 11-13 let: Eliška Balíková (9.), Nina Dvořáková (16.), Žofie Ptáčková (23.),  kat. 11-13 let týmy: Eliška Balíková, Nina Dvořáková, Žofie Ptáčková  (6.).

Autor: Kamil Jáša

24.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Písek, Letní kino. Ilustrační foto

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Vodní záchranáři z Dolní Vltavice pomáhali dostat na vodu na břehu uvízlé lodě ve Vltavici, Jenišově, pod Karlákem a jinde. Foto: VZS Český Krumlov
9

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Workoutové hřiště využívají děti i dospělí

Heřmaň – Původní záměr byl obnovit stávající dětské hřiště. Jelikož ale obec nezapomíná ani na starší děti, nakonec vybudovala hřiště nové.

Velká voda zastavila provoz mnoha firem

Písek – V srpnu před patnácti lety se zastavil provoz mnohých firem, a to nejen v Písku. Haly jednoho z tehdy největších zaměstnavatelů na jihu Čech, pletařského kombinátu Jitex, zaplavila voda až do výše tří metrů a způsobila ohromné škody.

Lesníci varují před vstupem do lesů

Českokrumlovsko - Velké škody napáchal nárazový vítr z páteční bouřky v lesích. Není radno do nich nyní chodit. Poškozeny jsou i lesy města Český Krumlov.

Zájemci se mohou vydat po stopách spisovatelů

Písek – Městská knihovna připravila na středu 23. srpna od 17 hodin další vycházku po stopách známých spisovatelů a básníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení