Drama jako hrom. Sedmý mečbol rozhodl. Jihostroj vede 3:1!

Příbram - Jihostroj potřeboval na zisk zápasu sedm mečbolů. Nakonec veze cennou výhru, ve středu se bude hrát v Českých Budějovicích.

20.3.2017 AKTUALIZOVÁNO 20.3.2017

Čtvrtfinále play off extraligy volejbalistůFoto: Deník/ Radka Doležalová

Dva a půl setu Jihostroji všechno fungovalo, jak mělo. V koncovce prvního se vytáhl teprve dvacetiletý šikula na smeči Jiří Kraffer. Nebál se, zvládl přihrávku a hlavně těžké údery. Přidal i kvalitní servis. Jihostroj byl po dvou setech psychicky jasně nad svým protivníkem.
V e třetím setu Jihočeši také vedli, pak se ale začal probouzet nejzkušenější útočník Příbrami Martin Böhm. V koncovce přitlačil na servisu a zařídil pro svůj tým zisk setu. Přitom Jihostroj měl výhodu 4(!) mečbolů. Zdálo se, že smečař Jihostroje Petr Michálek při závěrečných výměnách špatně došlápl a také byl v průběhu dalšího setu brzy střídán. Boj o každou výměnu pokračoval. Příbram vedla 17:11, Jihostroj (už bez Michálka) kontroval, ale ztrátu nedohnal.
Pátý set? Drama jako hrom. Do stavu 5:5 Jihočeši zkazili 4(!) servisy. Pak domácí odskočili až na 9:5 a 11:6. Strhující chvíle prožil Filip Habr na servisu, dotáhl až na 11:11. Za stavu 14:15 přišel na servis mladík Šotola. Až sedmý (!)mečbol Jihostroj proměnil ve vítězství.
Atraktivní série pokračuje ve středu v Č. Budějovicích od 18.00.
Příbram – Jihostroj ČB 2:3 (-27, -17, 27, 20, -15), čas: 142 minut, rozhodčí Rychlík, Buchar, diváků 834. Jihostroj ČB: Habr, Hackworth, Mach, Todua, Michálek, Kuliha – libero Kryštof (Kraffer, Sobotka, Šotola, Červinka). Trenér Dvořák. Stav série 3:1 pro Jihostroj, hraje se na čtyři vítězství.

Na Nábřeží 1. máje bude nová kamera

Písek – Město rozšiřuje svůj kamerový systém. „Novou kameru instalujeme na Nábřeží 1. máje naproti lávce," informoval místostarosta Písku Jiří Hořánek. Radní města na ni schválili přes 200 tisíc korun.

Kam vyrazit za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - My přinášíme tipy a je na už jen vás, kam se zajdete podívat.

Bitva u Sudoměře má čtvrté pokračovaní

Sudoměř 24. března - Už počtvrté se v sobotu 235. března vrátí dějiny na místa, kde 25. března 1420 došlo k památné bitvě. Přibližně 400 husitů (včetně žen a dětí), mířících na horu Tábor, dostihli jejich nepřátelé – vojsko strakonických johanitů a katolických šlechticů, přezdívaných Železní páni.