VYBERTE SI REGION

Bojovnost a nasazení vedly k první výhře házenkářek

Písek - Páteční utkání 11. kola interligy házenkářek: Sokol Písek – UDHK ŠG Nitra 33:20 (14:10).

19.11.2012

Družstvo Nitry (na snímku) po porážce s Pískem v poměru 20:33 zůstalo jediným z účastníků interligy házenkářek, který v této sezoně ještě nebodoval.Foto: Deník/František Bořánek

Po prohraném jihočeském derby v minulém kole přivítaly v pátek hráčky Písku na svém hřišti soupeře ze Slovenska, který rovněž v dosavadním průběhu soutěže ještě nebodoval.

Čekalo se, že souboj dvou celků ze dna tabulky bude hodně vyrovnaný, ale to se nepotvrdilo. Začátek střetnutí sice patřil soupeři, který šel hned v 1. min. do vedení brankou Ivanové, ale ve 3. min. Bubeníková srovnala, za minutu vstřelila Malá druhý gól a v 5. min. povytáhla Kutlvašrová vedení domácích na 3:1. Za stavu 5:1 pro Písek si vzal trenér hostí Svitek oddechový čas a po jeho skončení skŕovaloa Malá – 6:1.

Ke slovu se pak dostaly i střelkyně Borovská s Vyhnalovou a domácí tým pak vedl 8:2. Jihočešky tentokrát dobře bránily, všechny hráčky bojovaly a na hřišti i v hledišti to bylo znát. Diváci často zatleskali pohledným akcím domácím hráčkám, kterým v některých situacích chybělo více klidu při zakončení brankových šancí.

Jenomže slibné vedení písecké házenkářky málem ztratily, neboť ve 20. min. byl stav už pouze 10:9.  Ale děvčata od Otavy šla pevně za svým cílem, dalšími brankami Borovské a Jandečkové odskočila na 12:10, a když Vyhnalová vstřelila třináctý gól, šla místo Kvasnicové do nitranské branky Csáková. Účet prvního poločasu podtrhla Součková – 14:10.

Ve 4. min. druhého poločasu byl stav 17:12, v brance domácích se k výbornému výkonu rozchytala Stojarová, a když Borovská po krásné individulání akci zvýšila vedení Písku na 18:12, začali už všichni věřit, že domácí tým získá první výhru i body v této sezoně.

Ve 44. min. zvýšila Bubeníková na 21:14 a soupeř si vzal další oddechový čas. Za stavu 30:17 dal domácí trenér Slavík příležitost i dalším hráčkám z lavičky, do branky poslal Štrbíkovou a jeho svěřenkyně dobře rozjeté utkání v poklidu dovedly do vítězného konce. Pěkný výsledek nepokazila ani hostující Vargová, která ze sedmičky vstřelila poslední gól zápasu.

Písek zaslouženě vyhrál 33:20 a v nadcházející více než měsíc trvající přestávce v soutěži má dostatek času na to, aby se dobře připravil na její další pokračování. Interliga  bude znovu pokračovat 5. ledna příštího roku a písecký tým čekají těžké zápasy.

Trenér píseckého týmu Jan Slavík po utkání řekl:

„Pro nás to bylo velice náročné utkání, hlavně po psychické stránce, takže v úvodu zápasu bylo vidět, že jsou hráčky hodně nervózní. Jsem rád, že se nám podařilo zápas úspěšně zvládnout, hráčky bojovaly a za předvedený výkon jim patří velké poděkování."

Napomínání 3:3, vyloučení 3:4, sedmimetrové hody 1/1:1/1, rozhodčí Halada a Točík, 150 diváků. Sestava a branky Písku: Stojarová, Štrbíková – Borovská 8/1, Kutlvašrová 7, Vyhnalová 5, Bubeníková 5, Malá 3, Jandečková 2, Boorová 1, Součková 1, Veselá 1, Keslerová, Dvořáková, Kalčíková, Michková.

Nejvíce branek Nitry: Bujnochová 4, Ďurechová 4, Vargová 4/1.

Autor: František Bořánek