VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PÍSEK

Malebné jihočeské okresní město Písek leží na úpatí Píseckých hor na řece Otavě v nadmořské výšce 398 m asi 45 km severozápadně od Českých Budějovic. Město je významným kulturním, administrativním, dopravním a turistickým centrem oblasti. Po Českých Budějovicích a Táboře je to třetí největší město jižních Čech.

Historie města sahá do raného středověku, zhruba do poloviny 13. století, kdy vzniklo jako osada u rýžovišť zlatého písku na levém břehu Otavy. Odtud také pochází jeho jméno. Později zde bývala trhová ves s královským dvorem.
V roce 1254 tu založil Přemysl Otakar II. královské město. Za jeho vlády Písek nabyl na velikosti i na významu. Nad brodem přes Otavu byl vybudován hrad, byl založen klášter, postaven děkanský kostel a kamenný most přes řeku. Koncem 13. století zde vznikla mincovna, později přestěhovaná do Kutné Hory.
Od roku 1308 byl Písek svobodným královským městem a v polovině 14. století byl povýšen na sídlo Prácheňského kraje. Zdroj: http://www.mesto-pisek.cz

OBRAZEM: Tancem a zpěvem probudili středověkou tvrz

Písek – Zahraniční účastníci Mezinárodního folklorního festivalu dostali možnost vystupovat i mimo Písek a náležitě ji využili.

Ve Vráži dokončují chodníky

Vráž – Lázeňská obec dostala nový povrch hlavní silnice a v současné době tu pokračuje budování nových chodníků.

Uzavření parkoviště na Výstavišti se odkládá

Písek – K nejvýznamnějším letošním investičním dopravním akcím patří rekonstrukce Svatotrojické ulice a navazujícího parkoviště v dolní části Výstaviště.

První setkání rodáků v Nerestcích se vydařilo

Nerestce - V sobotu 29. července jsme v Nerestcích oslavili 790 let od založení obce. Již první písemná doložená zmínka o založení obce pochází z roku 1227.

Výstava připomíná historii mostu

Podolí I – Brána do nebes je název výstavy v prostorách obecního úřadu Podolí I, která je věnovaná železobetonovému obloukovému mostu v Podolsku vystavěnému v letech 1938 až 1943.

Písek bude opět roztančeným městěm

Písek – Příležitosti poznat lidovou kulturu jiných často velmi vzdálených národů, ocenit umění českých a moravských souborů a potěšit se hudbou a tancem. To všechno nabízí Mezinárodní folklorní festival, jehož XXIII. ročník ve dnech 17. až 20. srpna pořádá folklorní soubor Písečan pod záštitou starostky města Evy Vanžurové.

Hokejisté IHC Písek hostí v přípravě David Servis

Písek – Písecký dospělý hokej čeká další sezona plná otazníků. Nové vedení, noví trenéři u A-týmu i nově budovaný kádr, v jehož řadách bude po zrušení druhé nejvyšší juniorské soutěže působit nezanedbatelný počet hráčů příslušného věku – to všechno si bude muset ještě sednout.

Písek požádal o dotace na tři investiční akce

Písek – O peníze z dotační nabídky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy žádá město na tři velké investiční akce, jejichž využití je především pro sport a volný čas.

Písečtí Sršni reprezentují na ME v Bulharsku

Písek, Sofie - V bulharské Sofii vyvrcholily boje v základních skupinách Mistrovství Evropy divize B basketbalistů do 16 let. Písecký klub se může pyšnit pěti zástupci v národním týmu.

Kam za kulturou a zábavou na Písecku

Písek - Do kina na Piráty, nebo na folkorní festival. 

Na Cajsce bude řeč o mlýnech a mlynářích

Písek – Město a jeho okolí se může pochlubit bohatou mlynářskou tradicí.

Vlastní elektromobily budou na podzim

Písek – Městský úřad a jeho organizace a městská policie již využily bezplatně zapůjčené elektromobily.

Opilý usedl za volant a nezvládl řízení

Chyšky – Muž v podnapilém stavu boural, ale vyvázl bez zranění.

Návštěvník městského úřadu přišel o peněženku

Písek – Kdosi si nechal nalezené věci, které poškozený zapomněl u podatelny v budově městského úřadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení