VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MIROVICE

Mirovice se nacházejí v severozápadní části okresu Písek u řeky Skalice. Na pravém břehu Skalice je část města Zámostí, dříve zvaná Mirovičky. Součásti města jsou Plíškovice, Sochovice, Ráztely, Kakovice, Boješice, Ohař, Řeteč a Touškov. Zdejší významnou osobností je spisovatel a historik Jan Toman.

Existuje plán, který může pomoci školám k penězům

Mirovice - Zastupitelé na svém posledním jednání schválili návrh dokumentu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Písek.

Silnice z Mirovic na Plíškovice se opravuje

Mirovice - Řidiči projíždějící Mirovicemi ve směru na Rožmitál pod Třemšínem musí počítat s dopravním omezením.

Těhotná žena z Mirovic se našla. Skrývala se dobrovolně

Písecko - Kriminalisté odvolali pátrání po těhotné ženě z Mirovic.

Mirovičtí se usilovně brání odtržení od světa

Mirovice – V Mirovicích není bankomat, absolutně zde chybí autobusové spojení na všechny strany, máme zde nejdražší poplatky za svoz popelnic. Kdo za to může? Bankomat by tady byl, jenže není vůle ze strany zastupitelů. Je to ostuda, co se stalo z Mirovic za pár let. Píše se mimo jiné v dopise podepsaném „obyvatelé Mirovic“s připojením 253 podpisů, který na městský úřad doručil osobně Jan Kučera.

Mirovická JPO II bude oficiálně placená

Mirovice – Mirovickou jednotku požární ochrany dobrovolných hasičů JPO II čeká od 1. ledna příštího roku změna. Mirovice totiž patří mezi devět míst v kraji, která mají zajišťovat pomoc v krizových situacích, především při dopravních nehodách a haváriích.

Ohlédnutí za setkáním se spisovatelkou Hanou Marií Körnerovou

Mirovice - Čaj o páté na konci srpna se známou spisovatelkou Hanou Marií Körnerovou v Městské knihovně v Mirovicích ochutnalo jedenadvacet posluchačů.

Dvacet mirovických žáků si prodloužilo prázdniny výletem do Švýcarska

Mirovice - Dvacet žáků v první školní den do lavic Základní školy v Mirovicích neusedne.

Čaj o páté byl tentokrát se spisovatelkou Hanou Marií Körnerovou

Mirovice - V mirovické městské knihovně se čtenáři setkali při středečním Čaji o páté se spisovatelkou Hanou Marií Körnerovou (1954), autorkou téměř třiceti knih - historických románů, ale také knih ze současnosti.

Vivaldiho Orlík pomohl lidem s autismem

Orlík nad Vltavou – Úžasnou atmosféru zažili v sobotu návštěvníci koncertu Vivaldiho Orlík v podání Jihočeské filharmornie se sólistou a dirigentem Janem Talichem.

Historii Mirovicka připomíná muzeum

Pohoří – Do konce prázdnin mohou navštívit zájemci o regionální historii Muzeum Mirovicka v budově bývalé školy v Pohoří u Mišovic.

Na Mirotickém setkání loutek a hudby panovala skvělá atmosféra

Mirotice - U Dolejšího mlýna v Miroticích skončil v sobotu v noci dvoudenní v pořadí už čtrnáctý multižánrový festival Mirotické setkání loutek a hudby. V obou dnech se areál zaplnil návštěvníky všech věkových kategorií - děti doprovázeli rodiče i prarodiče.

Letní kino přinese film Anděl Páně 2

Orlík nad Vltavou - V pátek 11. srpna bude v Restauraci U Cvrků v Orlíku nad Vltavou pořádat obec v rámci občasného letního kina promítání co do návštěvnosti kin nejúspěšnější loňské filmové pohádky Anděl Páně 2.

Řídil, ačkoli má až do konce roku zákaz

Mirovice - Druhý srpnový den večer dohlíželi čimeličtí policisté nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.

Červencový čaj o páté servíroval Minutky

Mirovice - Minutky, jež se podávaly na sv. Annu v Městské knihovně v Mirovicích během tradičního pořadu Čaj o páté, byly mimořádně chutné.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení