VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MILEVSKO

Místo íčka bude úřadovna

Milevsko – Stěhování milevského infocentra z Husova náměstí do budovy bývalé spořitelny na náměstí E. Beneše by se mělo uskutečnit před otevřením nového muzea maškar, které se návštěvníkům otevře 23. února. Právě přes infocentrum je plánovaný vstup do nové expozice.

Příznivci dechovky si mohou užít ples

Milevsko – V pátek 10. února se bude konat v milevském domě kultury Senior ples. Zahraje na něm jihočeská hasičská dechová kapela Božejáci.

Doklady doby lidé nedoceňují

Milevsko - O Muzeum milevských maškar se stará etnograf Jan Pokorný.

Exmilevské atletky soutěžily na Přeboru Prahy

Milevsko, Praha - V sobotu 4. února se v Praze-Stromovce, v hale Otakara Jandery, uskutečnil halový Přebor mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek pro rok 2017, který uspořádal atletický oddíl PSK OLYMP Praha.

Táborská společnost Domita odchází z Milevska

Milevsko – Obyvatelé domů u dolní křižovatky na milevském náměstí E. Beneše už to mít pár kroků na nákup potravin nebudou. Obchod táborské společnosti Domita, který je na rohu náměstí, bude od 1. března zavřený.

Výběr do Oběžné dráhy začíná

Milevsko – Přípravy na 6. ročník pěvecké soutěže Oběžná dráha už začaly. Může se do ní přihlásit každý ve věku od deseti do dvaceti, kdo rád zpívá a chce si zkusit, jaké to je vystoupit jako pěvecká hvězda s tanečníky a muzikanty.

Na obědy dostávají senioři příspěvek

Bernartice – Dobrou zprávu mají radní městyse Bernartice pro seniory a obyvatele, kteří jsou v invalidním důchodu.

V Milevsku podpoří kulturní projekty

Milevsko – Milevští radní schválili žádosti na projekty podané do dotačního programu města na kulturu.

Zvýšení nájemného je zatím odložené

Milevsko – Bod týkající se zvýšení nájemného za nebytové prostory o inflaci za loňský rok milevští radní z programu odložili.

Lednová tvůrčí dílna a příprava na jubilejní XV. školní maškarní rej

Kovářov - Děti z třídního kroužku lidových tradic Kovářovánek za podpory společnosti Kovářovskétradice.cz vytvářely v rámci zimní tvůrčí dílny v úterý 31. ledna dárky do tomboly pro plánovaný jubilejní XV. školní maškarní rej.

Ohlédnutí za milevským karnevalem

Milevsko - V neděli 29. ledna se v milevském domě kultury uskutečnil oblíbený karneval. Tentokrát ho pořadatelé připravili v námořnickém stylu.

Noví občánci dostávají od města peněžní podporu

Milevsko – V Milevsku je už tradicí, že rodiče nově narozených občánků dostanou od města tři tisíce korun a když přijdou s dětmi na vítání občánků, dostanou ještě kupón, za který mu v městském úřadě proplatí pět set korun.

V Sepekově přibývají občánci

Sepekov - V sobotu 21. ledna přivítali v Sepekově nové občánky - Adélu Grögerovou, Josefa Slámu, Natálii Ellu Kutišovou a Tomáše Maška.

Milevští spisovatelé pokřtili knihy v Galerii M

Milevsko - V sobotu odpoledne představili v Galerii M své knihy milevští spisovatelé Pavel Hrdlička, Vladimír Šindelář a Zdeněk Klásek. Knižní novinky Úkol pro šaška Pavla Hrdličky a Kriminální příběhy ze staré Šumavy 2 a 3 Vladimíra Šindeláře pokřtila předsedkyně Jihočeského klubu Obce spisovatelů Hanka Hosnedlová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies