VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MILEVSKO

Město Milevsko leží na Milevském potoce na hranici Táborské a Votické vrchoviny ve středním Povltaví v okrese Písek v nadmořské výšce 465 m. Je vzdáleno asi 12 km od Orlické přehrady a 20 km severozápadně od města Tábor.
První zmínka o Milevsku pochází již z konce 12. století. V té době byla zahájena stavba milevského kláštera premonstrátů, v jehož blízkosti vzápětí vznikla ves. Ve 14. století zaznamenalo Milevsko velký rozvoj, bylo však vedeno stále jen jako městečko. Městem je od roku 1759. Dominantním ekonomickým, ideologickým i společenským činitelem, kterým se řídil život města i okolí, byl klášter. Po jeho zrušení v 18. století začalo období úpadku celé oblasti, takže v 19. století byl zdejší kraj jedním z nejchudších v zemi. Oživení a rozvoj města a regionu přišel až s rozvojem průmyslu po druhé světové válce. Zdroj: http://www.milevsko-mesto.cz

Atletické mistrovství tří krajů s účastí exmilevských atletek

České Budějovice - V sobotu 20. května 2017 se uskutečnilo na atletickém oválu TJ Sokola v Českých Budějovicích letošní atletické mistrovství Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského kraje.

Dům kultury v Milevsku hostil devět dětských folklorních souborů

Milevsko - Po úspěšných pořadech pro seniory v pečovatelských domech v Milevsku, které proběhly ve čtvrtek 18. května, pokračoval Festival 2017 / 21. Setkání dětských jihočeských folklorních souborů v Domě kultury Milevsko, kde se konaly hlavní programy akce a to v pátek 19. května.

Díky pozemkovým úpravám budou lepší přístupy na soukromé pozemky

Kovářov – Z deseti katastrálních území, které spadají pod Kovářov, jsou pozemkové úpravy dokončené pouze v Zahořanech. V současné době se připravují na katastru Předbořic a poté by mělo přijít na řadu Březí.

OBRAZEM: V Zeměráji vstoupíte do dávné historie

Kovářov - Zážitkový park Zeměráj u Kovářova vstoupil do další sezony. V současné době je vyhledávaným místem pro školní výlety. Děti se tu dozvědí, jak se žilo ve středověku a zároveň si mohou zahrát i spoustu her a vyzkoušet si třeba i chůzi naboso.

Muzejní noc nabídne soutěž, divadlo, muziku a polévku

Milevsko – Jedli jste už fazolovou polévku podle receptu z roku 1430? Můžete ji ochutnat v sobotu 27. května v Milevském muzeu na II. klášterním nádvoří při muzejní noci. Ta se tu uskuteční letos už počtvrté, a to od 18 do 21 hodin.

V Milevsku řeší onanujícího výtržníka

Milevsko – Vyšetřovatelka zahájila trestní stíhání muže, který měl onanovat v autě.

Hasiči vyprošťovali dvě osoby po nehodě v Křižanově. Přiletěl i vrtulník

Milevsko, Křižanov - Ve čtvrtek 18. května ráno přijali hasiči na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o nehodě, která se stala na silnici č. 105 v obci Křižanov.

Podpoří zastupitelé omezení pyrotechniky?

Milevsko - Mezi body středečního jednání budou podněty místního obyvatele.

Představujeme prvňáčky z Kovářova

Kovářov - Každý týden představujeme jednu třídu prvňáčků z Písecka.

Výstava připomene Podolský most

Podolí I – Brána do nebes je název výstavy, která bude věnovaná unikátnímu železobetonovému obloukovému mostu v Podolsku.

Děti chystají představení maminkám

Kovářov – V pátek pořádá Základní škola Kovářov besídku věnovanou Dni matek.

Talk show Jakuba Koháka nebude

Milevsko - V programu milevského domu kultury nastala změna.

V Milevsku se chystá setkání dětských souborů

Milevsko – Milevský dům kultury se stane centrem 21. festivalu dětských jihočeských folklorních souborů, který se bude konat 18., 19. a 24. května.

O nové kvalitní pracovníky je nouze

Milevsko - V milevském městském úřadě mají problém obsadit zástupy za mateřskou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies