VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MILEVSKO

Město Milevsko leží na Milevském potoce na hranici Táborské a Votické vrchoviny ve středním Povltaví v okrese Písek v nadmořské výšce 465 m. Je vzdáleno asi 12 km od Orlické přehrady a 20 km severozápadně od města Tábor.
První zmínka o Milevsku pochází již z konce 12. století. V té době byla zahájena stavba milevského kláštera premonstrátů, v jehož blízkosti vzápětí vznikla ves. Ve 14. století zaznamenalo Milevsko velký rozvoj, bylo však vedeno stále jen jako městečko. Městem je od roku 1759. Dominantním ekonomickým, ideologickým i společenským činitelem, kterým se řídil život města i okolí, byl klášter. Po jeho zrušení v 18. století začalo období úpadku celé oblasti, takže v 19. století byl zdejší kraj jedním z nejchudších v zemi. Oživení a rozvoj města a regionu přišel až s rozvojem průmyslu po druhé světové válce. Zdroj: http://www.milevsko-mesto.cz

OBRAZEM: Příměstský tábor v centru Milísek si děti užívají

Milevsko - V centru Milísek se budou děti bavit ještě do soboty na příměstském táboře. Chodí jich sem šestnáct ve věku od šesti do dvanácti let. Na závěr tábora, a to z pátku na sobotu, je čeká opékání špekáčků, bobřík odvahy a spaní v Milísku.

V Milevsku mají mikrojesle pro děti od půl roku, jako první v kraji se úča

Milevsko – Maminkám na mateřské dovolené pomáhají mikrojesle, které fungují od července v milevském Centru pro mladé rodiny Milísek. Mají kapacitu jen čtyř dětí, a to už od věku šesti měsíců až po čtyřleté. Rodiče tu navíc neplatí školné.

V sobotu bude cykloturistická akce

Milevsko – Klub českých turistů v Milevsku pořádá v sobotu první ročník cykloturistické akce s názvem Milevským krajem.

Rozárka pořádá pro děti sbírku školních pomůcek

Milevsko – Sociálně aktivizační služba pro rodinys dětmi Rozárka při Farní charitě Milevsko chce pomoci dětem ze sociálně slabých rodin, aby hned od začátku školního roku měly do školy všechny potřebné pomůcky.

Hospoda čeká na nového nájemce, měl by nabízet kvalitní služby

Hrejkovice – Celoroční provoz s každodenní možností stravování je požadavek obce na nového provozovatele obecní hospody.

Na Hostínském divadelním létě excelovala Simona Stašová

Hostín - V neděli 13. srpna skončil v malé vesničce u Kovářova čtyřdenní divadelní přehlídka Hostínské divadelní léto.

Herecké osobnosti chválí Hostínské divadelní léto

Hostín - Navštívit představení předních herců z pražských divadel na originálním místě, a to na venkově ve stanu pro 300 diváků, můžete od čtvrtka 10. srpna až do neděle 13. srpna v Hostíně u Kovářova na Písecku.

Tomášek byl na dětském hřišti ve svém živlu

Milevsko - V těchto parných dnech jsme dopoledne 3. srpna navštívili s manželkou a vnoučkem Tomáškem milevské dětské hřiště v Libušině ulici.

Autobusové nádraží čeká v říjnu rekonstrukce

Bernartice - Na bernartickém náměstí pokračuje výměna veřejného osvětlení a přípravy na generální rekonstrukci autobusového nádraží.

Hostínské divadelní léto začíná ve čtvrtek

Hostín - Divadelní přehlídka v Hostíně nabídne stejně jako v minulých letech od čtvrtka 10. srpna do neděle 13. srpna skvělý program.

Hledání práce maminkám po mateřské usnadní kurzy

Milevsko - Centrum mladé rodiny Milísek pořádá motivačně vzdělávací program pro ženy, které si chtějí po mateřské dovolené najít práci.

Na poli u Milevska hořel kombajn, není to první tento týden

Velká - Ještě před příjezdem hasičů uhasila obsluha kombajn, který hořel na poli u Milevska, části obce Velká.

V Milevsku vyjížděli hasiči v noci k nehodě a nad ránem k padlému stromu

Milevsko - Před půl druhou hodinou v noci likvidovali milevští profesionální hasiči následky dopravní nehody osobního automobilu, která se stala v Milevsku ve Sladkovské ulici ve směru Na Orlík nad Vltavou.

OBRAZEM: Milevsko zasáhlo v neděli krupobití

Milevsko - V neděli se krátce po 19. hodině nad starým sídlištěm v Milevsku zatmělo a po počátečním dešti začalo pořádné krupobití, které trvalo necelých deset minut. (Josef Fuka, Milevsko)

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení