VYBRAT REGION
Zavřít mapu

31. Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově v pátek začínají

Český Krumlov - Třídenní dobová městská slavnost v historickém centru Českého Krumlova vypukne vypukne již tento pátek.

16.6.2017
SDÍLEJ:

Páteční ohňový průvod Slavnostní pětilisté růže v Českém Krumlově.Foto: Deník/Zuzana Kyselová

Zde máte k dispozici kompletní páteční program. Nenechte si ujít nezapomenutelné zážitky!

NÁMĚSTÍ SVORNOSTI
Moderují Miroslav Mareš a Jakub Baran
15:00 - 15:15 ZAHÁJENÍ PROGRAMU – Wild Sticks - bubenická show
15:15 - 15:45 Kejklíř Pupa
15:45 - 16:30 Bohemian Bards – středověká hudba 13. - 15. století v novém a progresivním stylu
16:30 - 17:00 Karson - orientální umění, fakírské i taneční
17:00 - 17:30 Paolo Garbanzo – kejklíř a žonglér z Nového světa
17:30 - 18:15 Farha - orientální tanec z Českého Krumlova
18:15 PŘÍCHOD RYCHTÁŘSKÉHO PRŮVODU - trasa: Kláštery - I. zámecké nádvoří – Latrán – Radniční - náměstí Svornosti
18:30 ZAHÁJENÍ 31. ROČNÍKU SLAVNOSTÍ - Wild Sticks Český Krumlov, Brass Quintet a další
18:45 - 21:40 LIDOVÁ HISTORICKÁ VESELICE v hospodě „U Petrova Voka“ - velkolepý program pro vladaře a jeho svatební družinu - kejklíři, hudba, tanec, šerm.
21:50 PRŮCHOD NOČNÍHO OHŇOVÉHO PRŮVODU - trasa: Horní – náměstí Svornosti – Široká - Dlouhá - Latrán – Nové město – Pivovarská zahrada
22:30 - 24:00 Quanti Minoris - Hrad rock, aneb středověký pouliční bigbeat

KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV
KLÁŠTERNÍ DVŮR A NÁDVOŘÍ KLARISEK
15:00 - 20:00 Řemeslná ulička – vlastnoruční výroba řemeslných výrobků za klášterní mince
15:00 - 20:00 HISTORICKÝ TRH
15:00 - 24:00 UKÁZKY DOBOVÉ GASTRONOMIE – ochutnávky a prodej teplých i studených pokrmů, polévka, kaše, sladké dobroty a koláčky od klášterní pekařky
15:00 - 15:30 Krumlovští pištci – dětský flétnový soubor
16:00 - 16:30 SHŠ Grál Brno – šermířské a bubenické představení
16:30 - 17:00 Kapka – lidové písně v podání českokrumlovské kapely
17:00 - 17:30 Vojta Vrtek - kejklíř a žonglér
17:30 - 18:30 KLÁŠTERNÍ HODY aneb KRMIČKY VŠELIJAKÉ V KLÁŠTERNÍ KUCHYNI PŘIPRAVENÉ - cena: 390,- Kč/osobu - více na str. 9
19:00 - 20:30 Fimfárum – premiéra divadelní hry na motivy pohádek Jana Wericha - Divadelní klub Českokrumlovská scéna (nádvoří klarisek)
21:00 - 21:30 Radek Interholz – klasická kytara
21:30 - 22:15 K.L.A.M. – českokrumlovská kapela

NOC HUDBY NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE
22:45 - 23:15 BraAgas a El Raks Sáel - středověká světská hudba a orientální tanec
23:15 - 24:00 Krless - středověká světská hudba 13. - 15. století

PIVOVARSKÉ ZAHRADY
Moderuje Jiří Laštovka
16:00 - 19:00 Al Rašíd - historické zábavné atrakce: od orientu, přes gotiku, baroko a renesanci starého kontinentu až po staročeskou pouť
16:00 - 16:30 Krumlovští pištci – dětský flétnový soubor
16:30 - 17:00 Komedianti na káře - žonglérské představení „Kdo s koho?“
17:00 - 17:30 Campanello – renesanční tance ze zámku i podzámčí
17:30 - 18:00 Harcíři z Rokycan – šermířské ukázky
18:00 - 19:00 Dei Gratia - středověká hudba
19:00 - 19:30 In Flamenus – taneční vystoupení s biči
19:30 - 20:00 Paolo Garbanzo – kejklíř a žonglér z Nového světa
20:00 - 21:15 Arcus - gothic music
22:15 - 22:45 PŘÍCHOD NOČNÍHO OHŇOVÉHO PRŮVODU - trasa: Horní – náměstí Svornosti – Široká - Dlouhá - Latrán – Nové město – Pivovarská zahrada
22:45 - 23:15 Palitchi a In Flamenus - ohňová show
23:15 - 00:30 Bohemian Bards – středověká hudba 13. - 15. století v novém a progresivním stylu

NÁDVOŘÍ PRELATURY, HORNÍ ULICE
16:00 - 17:00 Divadlo Studna Hosín – pohádka „O Všudybylovi“
17:45 - 18:45 Divadlo ŠUS - “Červená Karkulka“ - pohádka podle bratří Grimmů
19:30 - 20:00 Téměř divadelní společnost České Budějovice - pohádka „Devět jednou ranou“
20:30 - 21:30 Divadlo ELF Praha - pohádka „Jezinky Bezinky aneb Smolíček 3 x jinak“
22:15 - 23:30 Divadlo Studna Hosín - komedie delľ arte „Kozlí muž“

HOTEL RŮŽE, HORNÍ ULICE
16:00 - 16:30 Paolo Garbanzo - kejklíř a žonglér z Nového světa
16:30 - 17:00 Krless - středověká světská hudba 13. - 15. století
17:00 - 17:30 La Volta - renesanční tance
17:30 - 18:00 Adorea - „Frejíři a duelanti“ - šermířské příběhy inspirované historickými událostmi
18:00 - 18:30 BraAgas a El Raks Sáel – středověká světská hudba a orientální tanec
18:30 - 19:00 Komedianti na káře - kejklířské představení
19:00 - 19:30 Radek Interholz – klasická kytara

ŠIROKÁ ULICE
10:00 - 21:00 ŘEMESLNÝ TRH
16:30 - 17:00 Petr Theimer - kejklíř na chůdách
17:00 - 17:30 Řemdih - středověká hudba
18:00 - 18:30 Šermířská skupina Taurus
19:00 - 19:45 Lakomá Barka - historizující folk a lidové písně
20:00 - 20:30 Wolgemut - hudební skupina kočujících minstrelů
20:30 - 21:00 Bratři z Růže – šermířské ukázky

HRADEBNÍ ULICE
16:00 - 16:30 The Dark Blue Elephants
16:30 - 17:00 Dvě pohádky z Kolotoče - divadlo „Já to jsem“
17:00 - 17:30 Oživlá ulice - loutkové, hudební, obrazové a kejklířské oživení Hradební ulice - rodina Vlčkova, Marčíkova, Kolářova a Divadlo T. E. J. P.
18:00 - 18:15 Kiki Tvrdíková- provazochodkyně z Bordeaux
18:30 - 19:00 Matěj Kolář
19:00 - 20:00 Divadlo Víti Marčíka - pohádka „Sněhurka a sedm trpaslíků“
20:00 - 21:00 The Dark Blue Elephants
21:00 - 22:30 Divadlo Víti Marčíka - „Labyrint světa“
22:30 - 22:45 Kiki Tvrdíková - provazochodkyně z Bordeaux
23:00 Ukradená galerie film - Vlasta a Jan Urbanovi

SYNAGOGA ČESKÝ KRUMLOV
19:00 - 20:00 Medvíďata – českokrumlovský dětský pěvecký sbor

MĚSTSKÝ PARK, U DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ
15:00 - 22:00 DOBOVÉ LEŽENÍ V MĚSTSKÉM PARKU - dobová řemesla, vojenská jednotka, nahlédnutí do táborového života a historický program
15:00 Začátek workshopů a výcviků - přímá účast zpoplatněna
15:00 - 16:00 Šermířský trénink
16:00 - 17:30 Soutěže a úkoly pro děti, mládež a dospělé - kategorie páže, panoš a rytíř
17:30 - 18:30 Ukázky soubojů v plné zbroji, příprava hostin
18:30 - 19:00 Rožmberští předkové –zábavné a poučné představení nejvýznamnějších Rožmberků
19:00 - 20:30 Hostina urozených a Hostina neurozených
20:30 - 21:30 Taneční veselí
21:30 - 22:00 Ohňová show

NOC HUDBY V ULICÍCH MĚSTA
Pouliční hraní v podhradí
KLÁŠTERNÍ DVŮR: 22:45 BraAgas a El Raks Sáel, 23:15 Krless
ČERVENÁ BRÁNA: 23:00 Dei Gratia, 23:30 Arcus
U KONVALINKŮ: 23:00 K.L.A.M., 23:30 Fremitus Aetheris
POD ZÁMECKÝMI SCHODY: 23:00 Lakomá Barka
NA OSTROVĚ: 23:00 Amare Romane Čave

Vše o slavnostech a minulých ročnících najdete ZDE:

Pouták Slavnosti pětilisté růže.

Autor: Zuzana Kyselová

16.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Radnice v Písku. Ilustrační foto

Beseda (nejen) o největších laserech světa

Podzim, ilustrační foto.

Teplé počasí přepsalo rekord z roku 1885

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Diacel Písek navštívil Techmanii v Plzni

Písek, Plzeň - Cílem podzimního výletu byla Techmaniia v Plzni. Ve vlaku se sešli členové z Chvaletic, Písku a Strakonic.

Výlet Protivínského vlastivědného klubu

Protivín - Dne 7. října uspořádal Protivínský vlastivědný klub první společný výlet za památkami v západní části Protivínska.

Jihočeši nejraději slaví ve Windy Pointu

České Budějovice /ROZHOVOR/ – V anketě Českobudějovického deníku o „Nejoblíbenější provozovnu roku 2017“ vyhrál na plné čáře o závratné dva tisíce hlasů před všemi ostatními lipenský coctail bar Windy Point v Černé v Pošumaví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení