Rebelové museli u Otavy hodně sklonit hlavy

Písek - Utkání 52. kola 1. hokejové ligy: IHC Písek – HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1 (1:0, 0:0, 2:1).

20.2.2013

Domácí Marek Vaniš (vpravo) v osobním souboji s Davidem Dvořáčkem v pondělním zápase první ligy, ve kterém hokejisté Písku zvítězili nad Rebely z Havlíčkova Brodu 3:1.Foto: Jan Škrle

Písecké mužstvo vyrukovalo do závěrečného duelu základní části s nezměrným elánem. A už v úvodu  3. minuty ho přetavili ve vedoucí gól z hole důrazného Marka – 1:0. Jeho trefa se stala na dlouho jediným gólovým zápisem střetnutí. Hned vzápětí nevyužili domácí hráči přesilovou hru a Rebelové díky tomu zvedli hlavy.

Ofenzivní otěže jim vtiskly do ruky tři dvouminutové domácí tresty, ale zásluhou obětavosti píseckých hráčů a pozorného brankáře Halmošiho zůstalo skóre v nezměněné podobě. Nejvíce může hosty mrzet situace z úvodu 13. minuty, kdy Vondráček nezkrotil puk před zcela odkrytou brankou.

Podobný obraz hry nabídlo i prostřední dějství. Mužstvo z Kotliny bylo v útočném pásmu velmi nebezpečné a dostávalo Jihočechy pod tlak, kýžený vyrovnávající gól však zůstal jen jejich zbožným přáním. Domácí byli při obranné práci svědomití, a když už se soupeř dostal k výraznějšímu ohrožení písecké klece, zasáhl výtečně chytající Halmoši.

Ani jeho protějšek Dolejš ale nemohl ve své brance jen tak zbůhdarma lenošit, a také jemu bylo při několika výpadech Písku pořádně horko. Nejvýraznější příležitost druhé třetiny se narodila až v poslední minutě před Halmošiho brankou, ale Knotek ve vyložené pozici selhal.

V závěrečné dvacetiminutovce byla na hře hostů patrná jasná touha po výsledkovém obratu a počínali si hodně aktivně, tentokrát ale naráželi na velmi houževnatý odpor. V polovině 53. minuty je navíc srazil do kolen druhý gól v jejich síti, jehož autorem se stal kladenský host v píseckých službách Obdržálek – 2:0.

Nadšení v ochozech i na písecké střídačce ale nemělo dlouhého trvání – necelou minutu po druhém brankovém okamžiku procedil puk za Halmošiho záda Musil a přes vcelku bouřlivé protesty strážce písecké svatyně gól platil – 2:1.

V dalších minutách působili povzbuzení hosté aktivnějším dojmem, šance z kategorie vyložených si ale nevypracovali. V čase 58:36 odvolali trenéři Rech a Chalupa z branky Dolejše a vsadili na power – play. Ale špatně!

Domácí mužstvo své obranné pásmo příkladně strážilo a po čtyřiceti vteřinách hry se mu navíc dostalo patřičného uklidnění – vyhození Pavlíčka z obranné třetiny se přes St. Polodnu dostalo až k Vlčkovi a mladý písecký forvard ustanovil střelou do opuštěné klece konečné skóre zápasu – 3:1.

Ohlasy trenérů:

Jindřich Setikovský, IHC Písek: „Vítězství nad Havlíčkovým Brodem je pro nás cenným úspěchem. Připravili jsme si přece jen lepší pozici pro další zápasy, a doufám, že se ponesou ve stejném duchu. Hráče musím pochválit za odmakaný zápas, vyzdvihnout je třeba výkon Dominika Halmošiho v brance. Tentokrát jsme odehráli utkání opravdu zodpovědně, i když se znovu objevily určité výpadky a chyby. Nebyly ani tak zapříčiněné tlakem soupeře, jako naší vlastní liknavostí. Těší mě, že kluci prokázali velkou touhu po vítězství a chuť zarazit sérii porážek. Právě to také utkání rozhodlo v náš prospěch."

Jiří Rech, HC Rebel Havlíčkův Brod: „Myslím, že jsme doplatili na neproměňování šancí. Příležitostí jsme si vytvořili hodně, v koncovce jsme úplně selhali. Čeká nás play off, tak doufám, že do těchto bojů půjdeme s čistou hlavou a bude se nás dařit, jak bychom si přáli."

Branky a nahrávky: 3. Marek (Růžička, Kučera), 53. Obdržálek (Slavík, Kříž), 60. Vlček (St. Polodna, Pavlíček) –  54. Musil (P. Polodna). Rozhodčí: Humpolíček – Rittich, Guth. Vyloučení: 5:6  (navíc hostující Knotek  10 min). Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 380. Střely na branku: 26:38.

IHC Písek: Halmoši – Pavlíček, Růžička, Makovský, Dvořák, Boháč, Petráček, Kužel, Kříž – Kotrla, Vaniš, Kubeš – Ferebauer, Vlček, St. Polodna – Slavík, Obdržálek, Sedláček – Marek, Kučera, Heřman.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš – Protivný, Jelínek, Pavlík, Blažek, Soldán, Ostrčil, Pecen – Rytnauer, Knotek, Vondráček – Havel, P. Polodna, Musil – Stehlík, Kostourek, Ondráček – Dvořáček, Štěpánek, Milfait.

Autor: Pavel Šácha

20.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Levotočivá zatáčka se v úterý 27. 6. 2017 stala řidiči osudnou.
16

U Sudoměřic u Bechyně zemřel řidič

Slavnostní loučení s předškoláky v Čimelicích.
5

V Čimelicích se loučili s předškoláky

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Do útrob hráze se můžete podívat mimořádně večer

Písecko – V pátek večer se budou konat tradiční noční prohlídky vodní elektrárny u hráze orlické přehrady, která se nachází už ve Středočeském kraji. Návštěvníci nahlédnou i do vnitřních prostor hráze.

Silnice ve Stráži bude opravená

Mirotice – Dotaci na rekonstrukci komunikace ve Stráži, místní části Mirotic, se podařilo získat vedení města od Ministerstva pro místní rozvoj.