Oba zápasy přinesly velice zajímavou a dramatickou podívanou, z vítězství se radovalivždy domácí.

Malá produktivita

Mužstvo HC ZVVZ Milevsko zvítězilo nad týmem NED Hockey Nymburk 3:0, když všechny tři třetiny skončily stejným skóre – 1:0. Brankář vítězného celku D. Svoboda tak uhájil v tomto zápase čisté konto. Výhra Vzduchotechniků mohla být ještě vyšší, neboť po většinu zápasu měli hru ve své moci. Hosty uchránil od větší pohromy skvělý brankář Rückl.

První gól vstřelil z dorážky domácí Milan Kořánek až minutu před koncem úvodního dějství. Druhý gól přidal na začátku druhé části utkání obránce Michal Štych, který už po pěti vteřinách přesilovky domácího týmu zvýšil na 2:0 Ve třetí třetině tlak domácích pokračoval a v 52. min. ho korunoval, ve vlastním oslabení, v nájezdu Rudolf Suchánek – 3:0.

Na tento gól již hosté nedokázali odpovědět, a to ani v krátké přesilovce pět na tři. A moc nechybělo k tomu, aby při hře ve čtyřech milevští hokejisté nedali Petrem Šulčíkem čtvrtý gól, ale brankář Rückl zázračně puk chytil. Navíc v poslední minutě ještě trefil Josef Urbanec tyč soupeřovy branky. Hosté hráli dost neukázněně, v utkání měli deset vyloučených hráčů na dvě minuty a k tomu ještě vyfasovali tři tresty na deset minut.

Trenér domácího týmu Rudolf Suchánek:

„Proti Nymburku jsme odehráli velmi dobrý zápas. Všichni hráči, v čele s brankářem Dalimilem Svobodou, předvedli velmi dobrý výkon. Myslím si ale, že na tak velké množství šancí, které jsme si v průběhu zápasu vytvořili, jsme měli vstřelit více gólů. Každopádně je vidět, že se herně opět zvedáme, což je pochopitelně dobře. Současné druhé místo v tabulce nás samozřejmě těší a já věřím, že toto postavení potvrdíme i v dalších střetnutích.“

Sestava Milevska: D. Svoboda – Předota, R. Procházka, Chaloupka, Matouš, Tollinger, Schmied, Štych, O. Procházka – Šulčík, Šperger, Hamerle – Krejčí, Hájek, Štefan – Kořánek, Suchánek, Fořt – Urbanec, Müller, Kellner.

Dramatický závěr

Tým IHC Komterm Písek zvítězil nad HC Predators Česká Lípa 5:3, po třetinách 1:0, 1:1, 3:2.

Základ ke konečnému vítězství položil domácí útočník David Míka, který ve 13. min. zajistil svému týmu vedení. V polovině prostřední části sice hostující Nekvinda vyrovnal, ale už za několik vteřin Písek opět vedl, brankáře Nedvídka překonal opět Míka a bylo to 2:1.

I poté měli domácí řadu šancí ke skórování, ty největší Petr Kica a Roman Novotný, ale skóre se neměnilo. Ve třetí třetině padlo hned pět branek. Nejprve domácí Pavel Kříž zvýšil dělovkou od modré na 3:1 a v 52. min. Radek Hovora po samostatné akci upravil již na 4:1. Ještě v téže minutě ale českolipský Kašťák snížil a v 55. min. zkušený Oliverius korigoval na 4:3.

A začalo velké drama, neboť hosté se odhodlali ke hře bez brankáře. Písecký kapitán Milan Bláha ale svým gólem z 59. min. rozhodl o výhře domácího týmu v poměru 5:3.

Asistent trenéra píseckého mužstva Jan Rybáček po utkání řekl:

„Jsem rád, že jsme v tomto zápase vyhráli. Ovšem vítězství to bylo hodně vydřené, neboť Česká Lípa má velice kvalitní tým. Soupeř se nevzdal ani za jasného stavu a bojoval až do konce zápasu. My jsme si ale pozornou hrou závěr střetnutí pohlídali a dovedli ho do vítězného konce. Velmi dobrý výkon předvedl v naší brance Michal Pinkas, který mužstvo v důležitých momentech podržel.“

Sestava Písku: Pinkas – Burkoň, Svoboda, P. Procházka, Kalečík, Kříž, Martinka, F. Procházka, Bílek – Bláha, Bíza, Hovora – Míka, Ježek, Kica – Novotný, Mošovský, Vondřich – Slavík, Pitel, Gába.