V brankové přestřelce byl nakonec tým Berounských Medvědů lepší než ILHC

PÍSEK/BEROUN - Extraliga in–line hokeje měla své další pokračování. IHC Berounští Medvědi – ILHC Písek 12:10 (2:2, 5:1, 2:5, 3:2)

17.5.2007

Písecký Pavel Procházka (vpravo) vstřelil v extraligovém utkání in–line hokeje Berounským Medvědům čtyři góly, na bodový zisk to však bohužel nestačilo.Foto: Milan Bubeníček

Hosté nastupovali do tohoto zápasu v brance s Martinem Spoustou, který se v píseckém mužstvu objevil na hostování z pražské Slavie.

Utkání začalo oboustranně opatrně. První gól padl po chybě písecké obrany až v 9. min., když ujel Balázs a skóroval. Ale hned poté hrál Písek přesilovou hru a po půlminutě se ji podařilo využít Bláhovi, který po přihrávce od Kořánka srovnal na 1:1.

V 11. min. šli Medvědi opět do vedení, ale přesně po minutě vyrovnal svojí první brankou Pavel Procházka.

Hned v 7. vteřině druhé části zápasu byli vyloučeni za hrubost písecký Karel Procházka a domácí Vlček. Po skončení trestu nasadili hráči Berouna k trháku, když během jedné minuty vstřelili dva góly. Poté snížil P. Procházka, ale v posledních dvou minutách hráči Berouna svého soupeře zatlačili a podařilo se jim třikrát skórovat.

Do druhé poloviny utkání vstupovali hráči ILHC za nepříznivého stavu 7:3, ale byli to naopak oni, kdo měl navrch. Podařilo se jim vstřelit pět branek a soupeř dvakrát korigoval.

Do poslední části vstupoval domácí celek s jednobrankovým náskokem a hosté se tak museli tlačit do útoku. Toho berounský celek, který v té době pozorně bránil a vyrážel do rychlých protiútoků, využil a devět minut před koncem přidal desátou branku.

Šest minut před koncem snížil Bláha. Dvě minuty před závěrem domácí přidali další branku. V samém závěru se Písečtí pokoušeli o vyrovnání ve hře bez brankáře, ale 25 vteřin před koncem inkasovali do prázdné branky – 12:9. Dvanáct vteřin před sirénou ještě zkorigoval P. Procházka na konečných 12:10.

Branky Písku: Pavel Procházka 4, Bláha 3, Kozma 2, Mikeska. Sestava: Spousta – Bouška, Bláha, Mikeska, P. Procházka, Šťastný, K. Procházka, Novotný, Kořánek, Kozma, Vácha.

Vzhledem k probíhající rekonstrukci Zimního stadionu v Písku sehraje mužstvo ILHC všechny extraligové zápasy této sezony na hřištích svých soupeřů. Tuto sobotu zajíždí do Pardubic, kde nastoupí proti domácímu týmu Bonfire Střída. Silný domácí celek bude pro Jihočechy velmi těžkým soupeřem.

17.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Startuje nová sezona fotbalového okresního přeboru

Kam za kulturou a zábavou na Písecku

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.