Sebevražedné sklony měli zlínští hokejisté. Jak jinak si totiž vysvětlit všechny tři góly v síti Jakuba Sedláčka? „Dnes jsme se porazili sami po hrubých a nepochopitelných chybách. Tím ale nechci snižovat výkon Budějovic,“ poznamenal vyřízený trenér Zlína Rostislav Vlach. „Stalo se to zkušenějším hráčům, o to víc smutnější,“ hlesl.

Na 1:1 vyrovnal ve 25. minutě Langhammer, jenž dostal přesnou příhru mezi kruhy a s pomocí horní tyče efektně parádní střelou skóroval. Před druhou budějovickou trefou ve 46. minutě našel v situaci dva na jednoho v přesilovce Langhammer Gulašiho, pro něhož nebyl problém zakončit. Třetí rozhodující trefa necelé tři minuty před koncem byla jako přes kopírák. Jen příhru Šimánka uklidil za Sedláčka hvězda včerejšího večera Langhammer. „Od toho tam je, aby dával góly. Ale u nás produktivita nestojí jen na jednom hráči,“ liboval si spokojený budějovický asistent Milan Kupka.

Beranům přitom dřeli, ovšem kromě fatálních hrubek v defenzivě neproměnili ani sedm přesilovek. „Přesilovky nejsou naše silná stránka, nehrajeme je dobře,“ ví Vlach.

Když už Čajánek ve 26. minutě dopravil kotouč za výborného gólmana Kaváře, sudí jej neuznali pro vysokou hůl. „Nevím, jak to posuzovali. Nejsem si jistý, ale tam snad není ani kamera na úrovni horní tyče. A pokud gól neuznali podle záběru z horní kamery, tak rozhodčí už byl předem rozhodnutý,“ zlobil se jindy klidný Vlach.

„Naší údernou silou právě brankář Kovář, od jehož výkonu se odrážíme,“ podotkl Kupka.

Zlín se přitom ve 23. minutě ujal vedení zásluhou Veselého, který se prosadil potřetí v sezoně. Když bylo nejhůř, deset minut před koncem rozjásal stadion Melenovský vyrovnávací trefou na 2:2. A pak tři minuty před koncem přišla osudná minela. Včera chyběly i zkušenosti Martina Hamrlíka, jehož trápí poraněné rameno. „Snad příští týden by mohl hrát. Ale není to ještě jisté,“ pokrčil rameny zlínský trenér.

Smutek, zlost a zklamání a rozčarování se šířilo jako epidemie prostory zimního stadionu Luďka Čajky. Přitom utkání mělo slavnostní předehru. Dlouholetý obránce Gottwaldova a kustod Miloslav Sedlák totiž právě dnes slaví šedesát let. Od jednatele klubu dostal kytici a pamětní dres. Gratulace se mu dostalo i od kapitána Čajánka.

PSG ZLÍN – Č. BUDĚJOVICE 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), branky a nahrávky: 23. Veselý (Vlach, Melenovský), 50. Melenovský – 24. Langhammer (Šimánek), 46. Gulaš (Langhammer), 58. Langhammer (Šimánek). Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1 Rozhodčí: Šindler, Šír – Blümel, Kis. Diváci: 4125. Muž zápasu: Langhammer.

PSG Zlín: Sedláček – Matějíček, Linhart, Míka, Galvas, Tesařík, Řezníček – Důras, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, Kubiš – Melenovský, Roman Vlach, O. Veselý – Ondráček, Honejsek, Finsterle. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Č. Budějovice: Jakub Kovář – Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš – L. Květoň, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Langahammer, Burian – Kuchejda, Mertl, Sailer – R. Pšurný, Červený, Marek. Trenéři: F. Výborný a Kupka.