Kometě přistřihli křídla

České Budějovice - Ve včerejším duelu 23. kola Tipsport extraligy vyhráli hokejisté HC Mountfield nad Kometou Brno 2:1. Zítra je čeká dohrávka ve Vítkovicích.

20.11.2011

David Kuchejda z Budějovic se raduje z gólu.Foto: Deník/Ja­roslav Sýbek

V netradičním odpoledním čase začali domácí nadále bez zraněného Gulaše (rameno) trošku ospale a trenér Výborný ještě v průběhu první třetiny zareagoval přeskupením útočných řad. Do šancí se ale dostávali hosté. Koreis nedokázal vtěsnat v dobré pozici kotouč mezi tři tyče a Balejova dělovka se otřela o brankovou konstrukci. Jar. Svoboda dokonce tyčku přímo trefil.

Gól však padl na druhé straně. Z ojedinělé šance překvapil z těžkého úhlu Hoviho Mertl. Vyrovnáno ale bylo hned krátce po začátku druhé třetiny. Při vlastní přesilovce Jihočeši chybovali v rozehrávce a Petrovický mířil přesně k tyči.

Mountfield inkasovaný gól ještě více rozhodil a nemohl se dostat do obvyklého tempa. V těchto fázích zápasu podržel svůj tým gólman Kovář a přesně v polovině zápasu po rychlém brejku Jihočeši opět vedli. Pšurný našel Kuchejdu, jenž zblízka překonal Hoviho.

Definitivně mohl zmrazit brněnské naděje, ale svůj nájezd zakončil bekhendem jen do břevna. V dramatickém závěru při power play soupeře už domácí tři body uhájili.

Branky a nahrávky: 16. Mertl (Kuchejda), 30. Kuchejda (R. Pšurný, Mertl) – 21. Petrovický (Hubáček).
Vyloučení 4:4, využití 0:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Husička, Minář – Jelínek, Pešek. Diváci: 4283.
Mountfield: Jak. Kovář– Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz – Kotalík, Kašpařík, Šimánek – Pletka (12. Sailer), Langhammer, Podlešák – L. Květoň, Červený, Martynek – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři Výborný, Kupka a Gula.
Kometa: Hovi – Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec – Balej, Petrovický, T. Pospíšil – Jar. Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček– Jankovič, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Hlasy trenérů – František Výborný (Mountfield): „Hrálo se urputné, ale kvalitní utkání. Nedaří se nám lehce dávat góly. Na vítězství jsme se nadřeli, o to cennější však tři body jsou.“

Zdeněk Venera (Brno): „Odehráli jsme dobrý zápas, ale mrzet nás mohou neproměněné šance. Především v první třetině, kdy jsme jich měli poměrně dost. Hráli jsme čtvrtý zápas v týdnu a už se na nás trochu projevila únava“

Na Nábřeží 1. máje bude nová kamera

Písek – Město rozšiřuje svůj kamerový systém. „Novou kameru instalujeme na Nábřeží 1. máje naproti lávce," informoval místostarosta Písku Jiří Hořánek. Radní města na ni schválili přes 200 tisíc korun.

Kam vyrazit za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - My přinášíme tipy a je na už jen vás, kam se zajdete podívat.

Bitva u Sudoměře má čtvrté pokračovaní

Sudoměř 24. března - Už počtvrté se v sobotu 235. března vrátí dějiny na místa, kde 25. března 1420 došlo k památné bitvě. Přibližně 400 husitů (včetně žen a dětí), mířících na horu Tábor, dostihli jejich nepřátelé – vojsko strakonických johanitů a katolických šlechticů, přezdívaných Železní páni.