Doma se hokejistům IHC nedaří, Jihlava byla lepší

Písek – Pondělní utkání první hokejové ligy: IHC Písek – HC Dukla Jihlava 1:6 (1:2, 0:0, 0:4).

7.11.2012 1

Písecký Klement (na snímku vlevo v souboji s olomouckým Rácem) se v zápase proti Dukle Jihlava střelecky neprosadil.Foto: František Panec

Rychlé vedení, kvalitně odehrané, leč neplodné dvě třetiny, a pak už nic! Písečtí hokejisté se v pondělním duelu s jihlavským favoritem dlouho natahovali po bodovém zisku, ale čtyři inkasované góly v poslední části hry nasměrovaly zkušené hosty k hladké výhře. Vaz srazily Jihočechům především přesilové hry soupeře.

Domácí tým vyrukoval na favorita ve velkém stylu a už po šestadvaceti vteřinách se díky hezké akci první formace měnilo skóre. Spolupráci s parťáky Kubešem a M. Heřmanem zakončil Pitule. Ještě v několika dalších minutách Jihočeši výrazně tlačili na pilu a jihlavský gólman Novotný se před zraky svého otce (trenéra gólmanů v IHC Písek) hodně potil.

Důležitý druhý gól se ale z nadšené hry píseckého týmu nenarodil a hosté se pozvolna dostali do utkání. Hráčům IHC   ještě v průběhu úvodní dvacetiminutovky zlomily vaz přesilové hry Dukly. Na konci 8. min. doklepl Jeslínek volně ležící puk za záda domácího brankáře Mazance a o necelé tři minuty později se v další početní převaze prosadil zkušený Hodek – 1:2.

Prostřední dějství patřilo z pohledu písecké družiny k tomu nejlepšímu, co zatím v letošní prvoligové sezoně předvedla, jenže… Boj s koncovkou a výtečným brankářem Novotným prohráli domácí na celé čáře, čehož je jasným důkazem bezbrankový stav třetiny. Slibné momenty ve třech přesilových hrách i další příležitosti se neujaly, stejně jako jihlavské výpady v čele s velkou šancí na konci druhé třetiny. Tam také lze hledat další zlomový moment střetnutí.

Do třetí části hry totiž vstoupil písecký celek oslabený o dva hráče. Zbytek prvního trestu přežil bez úhony, při hře čtyř proti pěti ale bránící R. Heřman nešťastně nasměroval křížnou přihrávku soupeře do vlastní branky – 1:3. Tento gól mužstvo Písku na chvíli vychýlil z původního směru, přesto ještě vykazovalo touhu s nepříznivým výsledkem něco udělat. Když se však o necelé čtyři minuty později prosadil hostující Krupka a zvýšil na 4:1, ocitl se zápas definitivně v režii favorizované Dukly.

Písečtí otevřeli hru, slevili ze zodpovědnosti a do závěrečné sirény ještě dvakrát inkasovali. Pátý gól obstaral Pekárek, šestou trefu přidal v další přesilovce hráčů z Vysočiny Zeman.

Skalní písečtí fandové tentokrát nemohli nevidět ohromnou snahu svého týmu porvat se o výsledek. Osud byl ale k Jihočechům nemilosrdně krutý.

Jiří Kudrna (asistent trenéra IHC Písek) po utkání řekl:

„V Jihlavě jsme v prvním vzájemném zápase prohráli 1:7 a náš výkon byl vyloženě špatný. Teď byl výsledek podobný, ale myslím si, že pro nás tentokrát vyznívá jednoznačně krutě. Kluci více než čtyřicet minut bojovali, dřeli, ale nakonec to všechno přišlo vniveč. Soupeř využil čtyři přesilové hry, jeden z gólů za stavu 1:2 byl navíc vlastní. Potvrdilo se, že Jihlava má na podobné situace velmi vyzrálé hráče, zatímco náš mladý tým se na góly hrozně nadře. Ukázala to druhá třetina, kdy jsme byli aktivnější a hráli jsme velmi dobře. Měli jsme v ní dost šancí na vyrovnání, ale ani jednu jsme nevyužili."

Branky: 1. Pitule (M. Heřman, Kubeš) – 8. Jeslínek (Zeman, Krupka), 11. Hodek (Kolafa, Čachotský), 41. Zeman, 45. Krupka (Jeslínek, Filip), 53. Pekárek (Pometlo, Prokš), 58. Zeman (Drtina, Jeslínek). Rozhodčí: Pražák – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:4. Diváci: 360.

Písek: Mazanec – Kříž, Procházka, Semrád, Boháč, Doudera, Klement, Makovský – Kubeš, M. Heřman, Pitule – R. Heřman, Petruška, Ferebauer – Polodna, Lukáč, Sedláček – Marek, Vlček, Slavík.

Už ve středu 7. listopadu písecké mužstvo nastoupí k dalšímu zápasu v Třebíči. Domácí neprožívají v poslední době oslnivé období. Mají  za sebou mimořádně těžký program zápasů s týmy z čela tabulky. Z posledních osmi utkání vytěžila Třebíč  pouhé čtyři body a v tabulce klesla na osmou příčku.

Jihočeši jedou do Třebíče s touhou zopakovat úspěšný výsledek z Kadaně, a naopak zapomenout na pondělní porážku 1:6 od jihlavské Dukly. Také ta ale navzdory krutému konečnému výsledku nesla řadu pozitivních znaků, které by se měly ve středečním výkonu píseckého mužstva odrazit. Zápas v Třebíči začne v 17.30 hodin.

Autor: Pavel Šácha

7.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Startuje nová sezona fotbalového okresního přeboru

Kam za kulturou a zábavou na Písecku

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.