Navíc prvně v zimní přípravě uhájili čisté konto.

„Myslím si, že jsme odehráli hodně dobré utkání. Po většinu času jsme byli lepším týmem a dali i čtyři góly. Navíc jsme ještě další slibné příležitosti nevyužili, takže spokojenost," pochvaloval si sobotní přípravu trenér Dynama David Horejš.

Na začátku zápasu Pražané drželi krok, přesto si domácí už v úvodních minutách připravili dva náznaky šancí, ale Klesově střele z vápna chyběla větší razance a Šimákův tečovaný pokus brankář Brauneis vytěsnil na roh. Právě Šimák poté zařídil vedoucí gól svého týmu, když si ve 24. minutě naběhl na uličku do vápna a běžel sám na brankáře hostí, ten ho podrazil a z nařízené penalty Benát dal na 1:0.

Do druhé půle šlo Dynamo se sedmi novými hráči, nic to ale na obrazu hry nezměnilo a domácí, kteří až na úvod zápasu měli už do přestávky více ze hry, dál měli vrch. Navíc svou herní převahu ve druhé půli dokázali vyjádřit dalšími třemi brankami: v 51. minutě po faulu Svatonského na Jurdíka sám faulovaný hráč zvýšil z další penalty na 2:0, čtyři minuty nato po centru Mareše z levé strany nekrytý Wermke přesnou hlavičkou přidal třetí gól a v 76. minutě se zbavil Ujec atakujícího obránce Pražanů a umístěnou ranou k tyči zpečetil výhru Dynama na výrazných 4:0. Krátce před koncem znovu Ujec, jenž i proti Žižkovu potvrdil, že se dokáže dostat do šancí, trefil tyč.

S novými hráči, kteří se už v týmu zabydlují, byla spokojenost. „Chtěli jsme v týmu zvýšit konkurenci a řekl bych, že se nám to podařilo a že také v tomto utkání ti kluci, co v zimě přišli, prokázali svou kvalitu," vyzdvihl trenér Horejš a na dotaz, zda po příchodu Hájovského a Mareše z Příbrami na hostování je složení kádru definitivní, jen pokrčil rameny. „To se uvidí."

Na soustředění do Prachatic by ale v pondělí měl tým odjet s těmi hráči, kteří byli k dispozici trenérům v minulém týdnu. Tudíž i včetně Tomáše Hájovského, jehož návrat z Příbrami trenér Horejš uvítal a jenž pro drobnější zdravotní potíže proti Žižkovu do zápasu ještě nenaskočil. „Na soustředění v Prachaticích se do přípravy s námi už zapojí naplno," ujistil trenér Dynama.

Záložník Jiří Mareš ve své premiéře v Dynamu se představil v dobrém světle. „Myslím, že to z naší strany byl vydařený zápas a i mně se hrálo dobře. Jen mě mrzí, že z těch dvou šancí, co jsem měl, jsem nedal žádný gól," měl mladý záložník na mysli jistě situaci z konce první půle, kdy si šikovně zasekl ve vápně míč, ale pálil vedle, a ze druhé půle pak zřejmě tutovku, kdy po Jurdíkově ideálním centru branku Viktorky netrefil ani hlavou.

Aktivně hrál i Michal Klesa, jenž na podzim hostoval v divizním Českém Brodě, a byť se na Střeleckém ostrově hlásil hned od prvního dne zimní přípravy, novou smlouvu podepsal teprve v minulém týdnu. „Já byl s Martinem Vozábalem v kontaktu už na podzim a v listopadu jsme spolu měli sezení a prakticky jsme se na mém návratu za chvilku dohodli, jediný problém však byl v tom, že já si ještě v Brodě poslední zápas natrhl sval a na začátku přípravy se tudíž čekalo, jak na tom budu," vysvětloval zkušený fotbalista.

Od pondělí do pátku bude Dynamo na soustředění v Prachaticích, odkud si ve středu odskočí do Prahy na přípravný zápas se Žilinou (11).

Dynamo ČB – Viktoria Žižkov 4:0 (1:0)

Branky: 24. Benát (11), 51. Jurdík (11), 55. Wermke, 76. Ujec. Bez karet. Diváci: 150. Rozhodčí: Jí­lek.

Dynamo ČB: Křížek (46. Hajdušek) – Klesa (46. Řezáč), Novák (46. Hric), Opluštil, Vaněk (46. Funda) – Čavoš, Benát (46. Havel), – Mareš, Šimák (46. Ujec), Pešek (46. Wermke) – Jurdík.

Žižkov: Brauneis – Petrášek, Salašovič, Podrázký – Hurka, Hell, Marek, Šimkovský, Křeček – Svatonský, Procházka (střídali Schön, Klán, Kocourek, Tryzna, Gebert, Drozd, Bzirský).

Mikuláš Jáša v týmu ČR U17

Obránce Mikuláš Jáša se objevil v nominaci reprezentace U17 pro turnaj ve Španělsku, kde se Češi v první polovině února střetnou s Norskem, Švédskem a Tureckem.

Juniorka Dynama v přípravném zápase vyhrála v Písku s tamním béčkem 3:1, když dva góly dal Křiváček a jeden Tušer.