První minuta, první gól, první jarní prohra první Vlašimi

Vlašim - Fotbalisté FC Písek prokazují na jaře skvělou formu. Všech pět dosud odehraných zápasů vyhráli a jinak tomu nebylo ani ve Vlašimi (18. 4.), na trávníku týmu, který od 6. kola ČFL kraluje.

21.4.2009

Velice urputně se bojovalo o každý míč v utkání ČFL, ve kterém v tabulce první Vlašim podlehla doma druhému Písku 0:1. Na snímku jsou v nezvyklé poloze hostující Josef Komárek a domácí Michal Veselý.Foto: Jaroslava Škrlová

Šlágr 23. kola České fotbalové ligy:

FC Graffin Vlašim - FC Písek 0:1 (0:1).

Hned v 1. minutě zápasu přišel pro domácí šok. Po první akci Písku kopal Malý roh na bližší tyč, obránce odvrátil zpět k Malému, který posadil přesným centrem míč na hlavu Pivoňkovi a ten se v těchto situacích nemýlí – 0:1.

Vlašimští byli touto bleskovou brankou zaskočeni. Písek působil na začátku fotbalověji, ale pak už převzali taktovku hry domácí a přitlačili soupeře k jeho brance. Písecká obrana ale byla pozorná. Ve 21. min. mohl navýšit, opět po rohovém kopu, Skopalík, když mu hlavou prodloužil Peroutka, ale při domácích tentokráte stálo štěstí. Přesně po půlhodině hry mohlo být srovnáno: Bálek však v těžké pozici hlavičkovat těsně nad.

O tři minuty později se do odraženého míče krásně opřel domácí Schuster a střelu ze 30 metrů efektním zákrokem zlikvidoval výborný Samoel v písecké brance. Vzruch přišel ve 39. min., kdy sice Vlašim překonala Samoela, ale předtím už byl pískán útočný faul Vořechovského. Dvě minuty před přestávkou zahrozil Zušťák, který hrál poprvé od zranění od začátku zápasu, ale střela mu nesedla, jak by si představoval a gólman Toma ji bez problémů zneškodnil.

Do druhého poločasu nastoupila Vlašim odhodlaně a chtěla něco udělat s nepříznivým stavem. Hrálo se většinu času na polovině hostů a ti podnikali brejky. Jeden z nich mohl v 62. min. potrestat Malý se Zušťákem, ale Toma byl proti. Za chvíli se znovu zaskvěl brankař Vlašimi, když vytáhl střelu Zušťáka na roh. Krásný fotbalový moment přinesla 68. minuta. Lizák odcentroval na zadní tyč, kde byl Průcha a ten z voleje napálil břevno Samoelovy branky.

O deset minut později předvedl písecký brankař nejlepší zákrok zápasu. Osamocený Vebr vystřelil, Samoel krásně vytáhl střelu na tyč a šanci zneškodnil. V 81. min. písecký brankař chyboval, když vyběhl do rohu, ale míč při pouštění do zámezí tečoval a v brance chyběl. Domácí okamžitě roh rozehráli, ale prázdnou branku nikdo neohrozil. Z následného protiútoku se za obranu Vlašimi dostal Zušťák, ale v zakončení mu už chyběly síly.

V 87. min. měli domácí poslední šanci, pěknou střelu střídajícího Veselého gólman Samoel s přehledem chytil. V poslední minutě, když už domácí hráli vabank, se přes Schustera dostal Komárek, ale ve stoprocentní šanci o vlásek minul Tomovu branku.V nastaveném čase se už nic nestalo, a tak Písek prodloužil jarní vítězné tažení a ustědřil Vlašimi první porážku na její půdě v této sezóně.

Branka: 1. Pivoňka. Žk 1:2 (Schuster – Linhart, Pravda), rozhodčí Schröter, 1 250 diváků.Sestavy:

Vlašim: Toma – Schuster, J. Petrů, Lizák, Nešpor (82. Kacafírek) – Kabele (39. Švamberk), Křeček, Vebr, Průcha – Vořechovský, Bálek (62. M. Veselý).

Písek: Samoel – Peroutka, Pivoňka, Skopalík, Pravda – Malý, Kosobud, Jendruščák, Linhart – Polodna, Zušťák (84. Komárek).

LADISLAV BURGET

21.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Projednání kulturní strategie města Písku.

Projednávání kulturní strategie bude pokračovat

Oslavy 850 let obce Oslov.
40

Oslov oslavil své 850. výročí ve velkém

Hudba jí pomáhá vyrovnat se s ranami osudu

Písek – Zpěvačku, klavíristku a sbormistryni Radku Kysilkovou zdaleka neprovázela jen přízeň osudu. Léta ji přidala vrásky v obličeji, ale nedokázala smazat optimistickou jiskru v jejich očích a úsměv ve tváři.

Studenti zdravotnické školy v Písku vybojovali stříbrnou medaili

Písek - Tým Střední zdravotnické školy v Písku získal 2. místo v republikové vědomostní soutěži pro mládež Co víš o energetice aneb Hra o liščí ocas, která se ve středu 21. června konala v KD Metropol v Českých Budějovicích.

Písek mění od neděle jízdní řády MHD

Písek – Od neděle 25. června se v Písku změní jízdní řády městské hromadné dopravy. Úpravy reagují na vyhodnocení obsazenosti a požadavků cestujících, osadních výborů a firem.

Krumlovský vícemistr světa míchal svůj stříbrný drink na Staroměstském

Český Krumlov - Českokrumlovský barman Jan Lukas z baru Apotheka získal úžasné 2. místo na mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017.