Oporou vítězného mužstva byl nestárnoucí Zdeněk Staroba

Písek -V sobotu dopoledne se u Otavy hraje tradičně fotbalová divize a nejinak tomu bylo i nyní, pouze diváků bylo, vzhledem k deštivému počasí, o něco méně, než obvykle.

19.5.2008

DOBRÝ VÝKON. V sobotním utkání fotbalové divize zvítězil FC Písek nad Klatovy 3:0. Na snímku z tohoto střetnutí jsou (zleva ve světlém) v akci domácí hráči Červenka, Kosobud a Holan s Mužíkem, zcela vpravo všemu přihlíží Kopp. Foto: Deník/František Bořánek

Tříbodové utkání 25. kola fotbalové divize - skupina A:

FC Písek - TJ Klatovy 3:0 (2:0)

K vidění byl ale velmi dobrý fotbal, a to v podání obou celků, kdy v tabulce jedenácté Klatovy od začátku střetnutí dávaly jasně najevo, že na jih přijely s cílem bodovat. Domů se však vracely s prázdnou. V sestavě domácích chyběli zranění Zušťák, Legdan a Kubiš.

Po úvodním oboustranném oťukávání a několika rychlých útocích na obě branky se ve 14. min. poprvé prosadili domácí: Kuchař výborně přešel přes dva protihráče a dal na 1:0.

Za dvě minuty zahrával hostující Zedník trestný kop a Hanzlík poslal míč hlavou nad Kučerovu branku.Ve 21. min. tečovanou střelou Tafaty domácí gólman s námahou chytil. Za dvě minuty byl opět v akci Kučera, který pádemkryl šanci Koppa. Ve 26. min. po akci Holana napálil Staroba ze 30 metrů míč a ten skončil těsně vedle Jarolímovy branky.

Po půlhodině hry utekl po pravé straně Holan a jeho tvrdou střelu gólman kryl. Ve 39. min. diváci s chutí zatleskali pěkné akci domácích, když Staroba, snad ze 40 metrů, poslal těsně od pomezní čáry pod tribunou centr do soupeřovy šestnáctky, míč ještě tečoval Hovorka a byl z toho vlastní gól – 2:0.

Druhý poločas zahájili lépe domácí, hned ve 46. min. pálil Holan ve výborné pozici vedle. Ve 48. min. střílený centr Holana z pravé strany a z těžkého úhlu prošel Jarolímovi do branky – 3:0.

Hosté po tomto gólu nerezignovali, jak by se dalo očekávat, ale naopak přidali a začali hodně zlobit píseckou obranu. V 60. min. dělovku Zedníka brankář Kučera vyrazil na roh. Na druhé straně v 63. min. nádherný přímý kop Staroby ze 30 m jen těsně minul cíl.

V 67. min. zahodili hosté svoji největší příležitost, když Zedník hlavičkou z blízka přestřelil branku. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo, takže si písečtí fotbalisté připsali na své konto další tři body.

Trenér píseckého týmu Petr Tupý:

„Jsme rádi za vítězství i zisk tří bodů, které nám zaručují klidné dohrání soutěže. Co se týká herního projevu našeho mužstva, byl první poločas vydařenější než druhý. Musím říci, že v tomto utkání se k nám konečně přiklonilo fotbalové štěstí, neboť dva ze tří dosažených gólů byly laciné a ne tolik vydřené, jako to bylo v jiných zápasech. Velkou oporou týmu byl nestárnoucí a hodně zkušený Zdeněk Staroba, který patřil k nejčastěji střílejícím hráčům a výborně dirigoval zadní řady týmu. Dobře si vedl i brankář Kučera, ale i další hráči.“

Fauly 13:11, rohy 3:2, střely na branku 6:4, mimo 7:6, Žk 0:1 (Mužík), Čk 0:1 (83. Hovorka), rozhodčí Šístek, 230 spokojených diváků.

Sestava Písku: Kučera – Zach, Šácha, Pastyrik, Staroba (81. Pšenička) – Kosobud, Kuchař (70. Hegenbart), Malý, Puchmajer – Holan (87. Bican), Červenka.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Diacel Písek navštívil Techmanii v Plzni

Písek, Plzeň - Cílem podzimního výletu byla Techmaniia v Plzni. Ve vlaku se sešli členové z Chvaletic, Písku a Strakonic.

Výlet Protivínského vlastivědného klubu

Protivín - Dne 7. října uspořádal Protivínský vlastivědný klub první společný výlet za památkami v západní části Protivínska.

Jihočeši nejraději slaví ve Windy Pointu

České Budějovice /ROZHOVOR/ – V anketě Českobudějovického deníku o „Nejoblíbenější provozovnu roku 2017“ vyhrál na plné čáře o závratné dva tisíce hlasů před všemi ostatními lipenský coctail bar Windy Point v Černé v Pošumaví.