Vítězný gól vstřelila Jihočeška Divišová

Písek /FOTOGALERIE/– Druhý zápas kvalifikace o mistrovství Evropy sehrála česká reprezentace žen v sobotu v Písku.

24.10.2011 1

V kvalifikačním utkání o mistrovství Evropy 2013 zvítězily fotbalistky Česka v Písku nad Portugalskem 1:0 a získaly cenné tři body.Foto: Deník/František Bořánek

ČESKO - PORTUGALSKO 1:0 (0:0)

Český tým hostil u Otavy celek Portugalska. Začátek střetnutí byl vyrovnaný, ale přišla 9. minuta a české hráčky málem šly do vedení, ale dalekonosná střela Lucie Martínkové skončila jen na břevně soupeovy branky. Ve 14. min. trestný kop české kapitánky Mocové portugalská obrana po zmatcích před brankou jen se štěstím odvrátila.

V 17. min. utekla po pravé straně Divišová, přešla přes dvě protihráčky, ale její přihrávka před branku nenašla adresáta. Ve 22. min. prověřila připravenost brankářky Moraisové pěknou střelou Voňková. Až ve 34. min. daly o sobě vědet i Portugalky, pěknou střelu Matiasové k tyči však brankářka Taušová vyrazila na roh.

Za tři minuty na druhé straně L. Martínková ani nadvakrát zblízka nepřekonala výborně chytající Moraisovou. V poslední minutě úvodní půle si domácí hráčky i diváci v ochozech pořádně oddechli, neboť trestný kop Costaové jen o centimetry minul branku českého týmu.

Druhý poločas již nepřinesl tolik vzruchu jako předchozí dějství, přesto se bylo na co dívat. V 53. min. zápasu brankářka Taušová skvělým zákrokem kryla obrovskou šanci Fernandesové. V 61. min. Portugalky po velkém obléhání naší branky zakončily slibnou akci střelou nad.

V 65. min. přišel rozhodující moment celého zápasu: Jihočeška Divišová dostala zezadu pěkný pas do běhu a svůj únik zakončila střelou mezi nohy padající gólmanky Moraisové – 1:0.

Ani po obdržené brance se hostující hráčky nevzdaly a nátlakovou hrou se snažily alespoň vyrovnat, ale domácí tým svůj těsný náskok taktickou hrou udržel až do konce a u Otavy vybojoval tři cenné kvalifikační body.

Branka: 65. Divišová. ŽK 0:2 (Costaová, Netová), rozhodčí S. Karagiorgiová - Kyriaková, N. Karagiorgiová (všechny Kypr), 520 diváků. Fauly 9:11, rohy 8:4, střely 4:3, mimo 3:4.Sestava Česka: Taušová - Vyštejnová, Bertholdová, Mocová, Sedláčková- Cahynová, I. Martínková, Krůzová (55. Hoferková), Voňková (67. Ringelová) - Divišová (90. Nepokojová), L. Martínková.

Trenér Vladimír Hruška se po zápase netajil tím, že s výhrou a ziskem tří bodů je spokojen. „Portugalky jsou velice nepříjemným soupeřem. Mají v týmu řadu technických hráček, které si s míčem dobře rozumí a jsou velice pohyblivé. V této fázi jsme s nimi měli problémy, ale myslím si, že výhru jsme si zasloužili.“

Autor: František Bořánek