Porážka o gól? Mohlo to být mnohem horší

Písek – Domácí fotbalisté chtěli doma odčinit prohru 0:5 z minulého kola v Kunicích, ale opět narazili na velmi kvalitního soupeře.

29.8.2011

Domácí kanonýr Jan Zušťák (vpravo) v souboji s Davidem Přibylem v utkání třetího kola České fotbalové ligy, ve kterém Písek prohrál doma s Pardubicemi 0:1.Foto: František Panec

Zápas třetího kola České fotbalové ligy:

FC PÍSEK - FK PARDUBICE 0:1 (0:0)

Kdyby Východočeši proměnili jenom část z velkého množství gólových šancí, mohli si Písečtí zopakovat výsledek z minulého týdne. Prohra o gól je pro ně ještě milosrdná. Na druhou stranu, kdyby domácí kapitán Zušťák dvakrát netrefil tyč soupeřovy branky, ale mířil o trochu lépe, mohlo být všechno jinak. Ale na kdyby se nehraje.

Úvodních dvacet minut zápasu přineslo spoustu osobních soubojů a stejně tak i nepřesných přihrávek na obou stranách, takže se diváci nedočkali jediné pohledné akce. Výjimkou snad byla 14. minuta, kdy po rohu Malého prošel míč malým vápnem a hned dva domácí hráči ho minuli, stačilo jen nastavit nohu…

Za minutu unikl po levé straně Kubiš, pohotově odcentroval balon do šestnáctky, kde gólman hostí Shejbal doslova ukradl balon z hlavy naskakujícího Hřebečka.

Poté už začali zlobit hráči hostujícího týmu, ve 23. min. kryl písecký brankář Satrapa tvrdou střelu Petruse a poté i jeho následnou dorážku. Ve 28. min. hosté zahrávali roh a po hlavičce jednoho z hráčů zachraňoval Hřebeček na brankové čáře za již překonaným Satrapou. Ve 33. min. byl domácí brankář opět úspěšný, když chytil Brychtovi jasnou tutovku.

Za čtyři minuty se znovu vyznamenal Satrapa, jenž zlikvidoval samostatný únik Brychty. Až ve 38. min. vyslali domácí první střelu na soupeřovu branku, ale Mašátův pokus nebyl důrazný a Shejbal míč v poklidu chytil.

Větší vzruch přinesl druhý poločas. Ve 49. min. fauloval Pastyrik ve vápně pronikajícího soupeře a rozhodčí nařídil pokutový kop, Jeřábek ho proměnil a hosté šli do vedení – 0:1.

V 52. minutě se Východočeši domáhali další penalty po falu na jejich hráče, ale rozhodčí byl jiného názoru a zahrával se pouze rohový kop. Hosté pak ještě zvýšili obrátky, byli běhavější, rychlejší a dobře kombinovali, takže domácí obrana při jejich akcích často nestíhala. V 54. min. povedenou střelu Hundáka brankář Satrapa vyrazil, aby o minutu později kryl samostatný nájezd stejného hráče.

V 61. min. se na druhé straně objevil v šanci Zušťák, ale mířil těsně vedle branky. V 65. min. spálil Hundák další velkou příležitost, když zblízka poslal balon hned z první vedle branky. V 66. min. pálil Brychta z malého vápna vysoko nad píseckou branku a trenér hostí Svědík byl na infarkt. To ještě netušil, že neproměněné šance mohly jeho hráče později dost mrzet.

V 70. min. byl ve vápně sražen pronikající Štrajt a výhodu pokutového kopu měli i domácí. Jenomže střelec Zušťák trefil jen tyč… Vzápětí po rychlém brejku hostí trefil Petrus břevno Satrapovy branky.

V 77. minutě se opět vyznamenal domácí brankář, jenž zneškodnil další únik Hundáka. A když v 86. minutě napálil Zušťák balon do tyče Shejbalovy brány, potvrdilo se, že střelcům se v tomto zápase nedařilo. Zvláště hosté měli šancí minimálně na dva zápasy…

Branka: 49. Jeřábek z penalty. Bez karet, fauly 9:10, rohy 6:4, střely 3:10, mimo 3:9, 420 diváků, rozhodčí Kalenda - Moudrý, Koval. Sestava Písku: Satrapa - Šlehófer, Busta, Pastyrik, Kubiš - Hřebeček, Mašát (72. Šlajs), Malý (59. Krejčí), Martin Kučera (46. Štrajt) - Zušťák, Klavík. Trenér Karel Musil.

Autor: František Bořánek

29.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

3

Už jsi přihlášený na Husmuže 2017?

Zipáci vystoupili v Seniorském domě Písek.
8

Zipáci byli tentokrát retro

Ve škole ukradl vystavené motorové pily

Písek - Zloděj škodil v mechanizačním pavilonu Střední lesnické školy.

Příjezd do Tábora od Českých Budějovic komplikuje nehoda

Tábor - Na kruhovém objezdu u policie na Sídlišti nad Lužnicí se v pátek dopoledne střela dodávka s osobním autem.