Česko - Belgie 1:2 (0:2).

V utkání nastoupila v útoku českého týmustrakonická Petra Divišová, která měla velkou podporu v hledišti. „Měli jsme den volna, známe Divišovou a Kladrubskou, držíme jim palce, doufáme, že budou vyhrávat jako my,“ usmívali se na tribunce píseckého stadionu reprezentanti ČR ve futsalu, kteří si do Písku odskočili ze zatím velmi úspěšného ME v Třeboni 2009.

Na stoperu dirigovala obranu kapitánka a hráčka Sparty Heroldová z Týna nad Vltavou. Petra Divišová dělala futsalistům v prvních minutách radost. Neúnavně napadala, vypracovala pro své spoluhráčky slibné pozice, jenže góly padaly do české sítě.

Parádní akci vyšperkovala vydařeným obloučkem přes vybíhající Taušovou pohyblivá Verelstová, o tř minuty později přidala druhou branku kapitánka Maesová. Do konce poločasu se narodilo několik možností před belgickou brankou, jenže domácím hráčkám chyběl ve vápně důraz.

Po poradě v kabině začaly druhou půli české hráčky odvážně, na hrotu dál zlobila Jihočeška Divišová, nebezpečnější ale byly Belgičanky. Dvacet minut před koncem snížila Pivoňková střelou z dvaceti metrů a odstartovala český nápor, který příchodem na hřiště podpořila českobudějovická sparťanka Lucie Kladrubská. Tým trenéra Hrušky si v závěru ale gólovou šanci nevypracoval, i proto si do tabulky kvalifikace o MS 2011 připsal nepříjemnou prohru 1:2.

Branky: 69. Pivoňková - 24. Verelstová, 27. Maesová. Rozhodčí Medveděvová - Karimová, Popovová (všechny Kazachstán), 490 diváků. Sestava Česka: Taušová - Benýrová (85. Mocová), Heroldová, Pincová, Vyštejnová - Ringelová (46. Sedláčková), Došková (73. Kladrubská), Pivoňková, Hoferková - Martínková, Divišová.

Trenér Vladimír Hruška po utkání řekl:„Belgie nás v některých fázích přehrávala. Na našich fotbalistkách byl vidět velmi náročný program posledních dnů, sparťanky hrály ligu a Ligu mistrů.“