Tohle jsme určitě nečekali, řekl po utkání Řeřicha

Písek - V sobotu 22. 8. po poledni se u Otavy hrál tahák třetího kola krajského přeboru v kopané. Písecká rezerva v něm utrpěla nečekaný debakl.

25.8.2009

Kapitán domácího týmu Pichlík (vpravo) se snaží zastavit výborného Lesňáka v utkání krajského fotbalového přeboru, ve kterém Písek B podlehl Kaplici 1:5.Foto: František Panec

FC PÍSEK B- FK TOPMENSPARTAKKAPLICE1:5 (1:4).

Domácí, kteří byli v čele soutěže, hostili třetí Kaplici a nutno říci, že v tomto zápase zklamali. A to v brance hostí zastoupil zkušeného Kopřivu debutující Průcha. V brance domácích se zase objevil novic Slavík (roč. 1992). Samotný zápas se hrál kvůli vydatnému dešti na velice těžkém podmáčeném terénu.

Na vedoucí gól se nečekalo dlouho. Již ve 4. min. si za kaplickou obranu naběhl Šafárik a tváří v tvář nedal brankáři Průchovi šanci – 1:0. Z vedení se však domácí neradovali ani pět minut. Na rohový kop Záveského si naběhl Lesňák a ten hned z první překonal gólmana Slavíka – 1:1.

I přes náročný terén se hráči obou týmů snažili o kombinační fotbal, nesoustředili se jenom na bránění. V polovině úvodního poločasu nebyl hostům uznán druhý gól, neboť centrující M. Pulec zahrával míč již zpoza brankové čáry. Ve 26. min. zahrávali domácí rohový kop a tečovaný pokus Řezáče gólman Průcha reflexivně vyrazil. To hosté byli ze stejné standardky úspěšnější.

Ve 30. min. Záveský našel Lesňáka a ten hlavou poslal svůj tým do vedení – 1:2. A po chvíli již hosté vedli o dvě branky. Po faulu na Lesňáka měli výhodu trestného kopu. K míči se postavil M. Pulec a střelou po zemi překvapil všechny přítomné – 1:3. A s domácími bylo ještě hůř.

Ve 39. min. utekl píseckým zadákům Lesňák, zpětnou přihrávkou našel ve vápně Januru, ten přistrčil míč Houškovi, který „šajtlí“ k bližší tyči dal na poločasových 1:4. Ve 43. min. Lesňák neproměnil stoprocentní šanci proti vybíhajícímu Slavíkovi.

Již po dvou minutách hry ve druhém poločase hlavičkoval Řezáč a Průcha se štěstím vyrazil míč na roh. Hosté nikam nespěchali, a i proto měli písečtí fotbalisté častěji balon na svých kopačkách. V 56. min. střílel König z otočky a Průcha míč vyrazil na další roh. V 70. min. se střelecky neprosadil Picka, a tak přišel zákonitě trest na druhé straně. Lesňák obral o míč gólmana Slavíka a pohodlně upravil na konečných 1:5.

Žk 2:1 (Listopad, Trantina – Záveský), fauly 9:17, střely 8:7, mimo 5:3, rohy 15:7, rozhodčí Pípal, přihlíželo 100 diváků. Sestava Písku B: Slavík – Picka, Zach, Pichlík, Hála – Řezáč (62. Nousek), Listopad, Trantina (70. Hegenbart), Sleza – Šafárik, König (86. Nekl). Trenéři Jaroslav Řeřicha a Jan Růžička.