Okresní derby ve fotbalové divizi nemělo svého vítěze

Čížová – Utkání čtrnáctého kola fotbalové divize: Sokol Čížová – FC ZVVZ Milevsko 1:1  (0:1).

13.11.2012

Domácí Polodna (vlevo) v hlavičkovém souboji s Kuchařem v utkání minulého kola fotbalové divize, ve kterém Čížová remizovala s Milevskem 1:1.Foto: František Panec

Milevští absolvovali náročný týden,  kdy v šesti dnech  odehráli tři těžká utkání, ale bodový zisk byl pro ně pozitivní. V Čížové začalo derby náporem domácích a jen se štěstím někdy skončil balon mimo milevskou branku.

Bezbrankový stav zůstal nezměněn jen do 24. minuty, kdy po rohovém kopu hostí nejprve Turek netrefil v dobré pozici rotující míč, ale ten se odrazil ke Kosíkovi a po jeho střele se hosté radovali z vedení  –  0:1. Po šancích na obou stranách se do poločasu již stav nezměnil.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, Domácí se snažili o zteč, ale hostům stav vyhovoval a pozorně kontrolovali hru. V 54. min. po nepřesném odehrání balonu v obraně Milevska se dostal do šance Říský a nabídnutou příležitost využil ke skórování – 1:1.

Hra se po tomto gólu zrychlila a milevským hráčům se z náročného týdne začala projevovat svalová zranění,. Ještě dvě velké šance nevyužili Fiala a Barda, ale i na druhé straně domácí neproměnili několik šancí.

Jelikož se tak nestalo a v síti míč neskončil, okresní derby tak skončilo nerozhodně a oba týmy si připsaly na své konto po jednom bodu.

Branky: 59. Říský – 24. Kosík. ŽK: 1:2, rozhodčí  Štuk, 100 diváků. Sestavy mužstev:

Čížová: Vršecký – Tošovský, Šácha, Bednařík, Zach – Jindřich, Listopad, Rambous, Benda – Polodna, Říský. Trenér Alexander Fečo.

Milevsko: Šmitmajer – Pacovský, Fiala (65. Vakoč), Turek, J. Málek – M. Málek, Kuchař, Komárek, Dvořák – Kosík, Škulina. Trenér Jaroslav Vavroch.

MILAN PECKA

Autor: Redakce

13.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Suchdol nad Lužnicí /OBRAZEM/ - Stovky lidí, téměř 150 lodí, krásné jarní počasí, stav vody přesně podle představ a dobrá nálada. Při tradičním rituálu vodáků, kterým je každoroční Odemykání Lužnice, panovaly ideální podmínky.
28

OBRAZEM: Vodáci odemkli řeku Lužnici

Dopravní nehoda u Protivína.
4

Vážná nehoda tří aut a cyklisty se stala v noci u Protivína

Podlahu v hale čeká výměna

Milevsko - Sportovci, kteří využívají halu, čeká od konce května zhruba měsíční nucená pauza.

Na Nábřeží 1. máje bude nová kamera

Písek – Město rozšiřuje svůj kamerový systém. „Novou kameru instalujeme na Nábřeží 1. máje naproti lávce," informoval místostarosta Písku Jiří Hořánek. Radní města na ni schválili přes 200 tisíc korun.

Kam vyrazit za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - My přinášíme tipy a je na už jen vás, kam se zajdete podívat.

Bitva u Sudoměře má čtvrté pokračovaní

Sudoměř 24. března - Už počtvrté se v sobotu 235. března vrátí dějiny na místa, kde 25. března 1420 došlo k památné bitvě. Přibližně 400 husitů (včetně žen a dětí), mířících na horu Tábor, dostihli jejich nepřátelé – vojsko strakonických johanitů a katolických šlechticů, přezdívaných Železní páni.