Okresní derby ve fotbalové divizi nemělo svého vítěze

Čížová – Utkání čtrnáctého kola fotbalové divize: Sokol Čížová – FC ZVVZ Milevsko 1:1  (0:1).

13.11.2012

Domácí Polodna (vlevo) v hlavičkovém souboji s Kuchařem v utkání minulého kola fotbalové divize, ve kterém Čížová remizovala s Milevskem 1:1.Foto: František Panec

Milevští absolvovali náročný týden,  kdy v šesti dnech  odehráli tři těžká utkání, ale bodový zisk byl pro ně pozitivní. V Čížové začalo derby náporem domácích a jen se štěstím někdy skončil balon mimo milevskou branku.

Bezbrankový stav zůstal nezměněn jen do 24. minuty, kdy po rohovém kopu hostí nejprve Turek netrefil v dobré pozici rotující míč, ale ten se odrazil ke Kosíkovi a po jeho střele se hosté radovali z vedení  –  0:1. Po šancích na obou stranách se do poločasu již stav nezměnil.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, Domácí se snažili o zteč, ale hostům stav vyhovoval a pozorně kontrolovali hru. V 54. min. po nepřesném odehrání balonu v obraně Milevska se dostal do šance Říský a nabídnutou příležitost využil ke skórování – 1:1.

Hra se po tomto gólu zrychlila a milevským hráčům se z náročného týdne začala projevovat svalová zranění,. Ještě dvě velké šance nevyužili Fiala a Barda, ale i na druhé straně domácí neproměnili několik šancí.

Jelikož se tak nestalo a v síti míč neskončil, okresní derby tak skončilo nerozhodně a oba týmy si připsaly na své konto po jednom bodu.

Branky: 59. Říský – 24. Kosík. ŽK: 1:2, rozhodčí  Štuk, 100 diváků. Sestavy mužstev:

Čížová: Vršecký – Tošovský, Šácha, Bednařík, Zach – Jindřich, Listopad, Rambous, Benda – Polodna, Říský. Trenér Alexander Fečo.

Milevsko: Šmitmajer – Pacovský, Fiala (65. Vakoč), Turek, J. Málek – M. Málek, Kuchař, Komárek, Dvořák – Kosík, Škulina. Trenér Jaroslav Vavroch.