Lídr se na těsnou výhru u Otavy hodně nadřel

Písek - Sobotní utkání 31. kola České fotbalové ligy: FC Písek – Lokomotiva Vltavín 0:1 (0:0).

10.6.2013

Domácí Michal Held (vpravo) bojuje v akrobatické pozici o míč s Danielem Zelenkou, vlevo všemu přihlíží kapitán domácího týmu Jan Zušťák. V sobotním utkání III. ligy prohráli fotbalisté Písku s Loko Vltavín 0:1.Foto: Deník/František Bořánek

Fotbalisté Písku nehráli v minulém kole v Kolíně kvůli nezpůsobilému stavu hrací plochy, takže měli dostatek času na to, aby se co nejlépe připravili na domácí zápas s lídrem soutěže, kterým se loučili se svými fanoušky.

Písečtí, kteří nastoupili k utkání s již uzdraveným Michalem Polodnou v základní sestavě, začali výborně a prvních patnáct minut si vytvořili několik brankových příležitostí, jenomže je nedokázali proměnit.

V 5. min. byla střela Polodny zblízka sražena hostujícím obráncem na roh. V 7. min. po přihrávce od Nohýnka krásně vypálil hned z první Kubiš a brankář hostí Čaba míč bravurně chytil. Už za minutu další výstavní střelu Mašáta vytáhl gólman Vltavínu na roh.

Ve 12. min. hledal Kubiš prudkou přihrávkou před soupeřovu branku nabíhajícího Zušťáka, kterému ale chyběl krok k zakončení. Až ve 13. min. poprvé zahrozili také hosté, ale střela Předoty minula domácí branku. O pět minut později to zkoušel na druhé straně opět Polodna, ale Čaba stál na správném místě a střelu domácího záložníka kryl. Poté  ve 20. min. centr před píseckou branku minul ve zkluzu dobíhající Předota.

V dalších minutách se hrálo oboustranně opatrně a v pomalejším tempu, jako by hráči obou celků v úmorném vedru šetřili silami. Hosté měli znatelný tlak, jejich přímočaré akce na domácí branku však končily nepřesným zakončením.

V úvodu druhého poločasu hosté ukázali, že si přijeli do Písku pro tři body, zrychlili kombinaci, včas napadali domácí hráče při přebírání míče a zintenzivněli střelbu na domácí branku, kterou pozorně střežil Vršecký. Ve 48. min. poslal Held pěkný centr z trestného kopu na Zuštáka, ale gólman Čaba mu doslova sebral míč z hlavy.

V 51. min. si Polodna zpracoval pěkný centr, ale jeho následná střela minula cíl. V 62. min. odpískal rozhodčí Kubišovi hraní rukou téměř u brankové čáry mimo pokutové území, hosté rozehráli přímý kop a v nepřehledná situaci před píseckou brankou Vršecký první střelu hostí stačil vyrazit, ale na dorážku Pečeni už nestačil – 0:1.

Inkasovaný gól s domácími neotřásl, rychlými akcemi se dostávali do blízkosti soupeřovy branky, kde jim ale v mnoha případech chyběla přesnější finální přihrávka pro úspěšné zakončení.

V 72. min. se Zušťák s Heldem ocitli ve výborné šanci, ale míč je neposlouchal tak, jak by měl a jejich střely z těžkých pozic gólman Čaba vyrazil. V 78. minutě domácí trenér Alexandr Fečo ve snaze oživit hru svého mužstva sáhl hned  k dvojnásobnému střídání: Zušťáka s Polodnou nahradili Chytrý a Malý.

Ale ani tato výměna nevedla ke změně skóre, i když písečtí hráči bojovali, neboť se v posledním domácím utkání sezony chtěli rozloučit s fanoušky co nejlepším výsledkem.

Hosté naopak několikrát zahrozili do otevřené obrany Jihočechů, ale ani jim už se nepodařilo skórovat. A tak se po závěrečném hvizdu rozhodčího hráči Vltavínu radovali se svými příznivci z těsného vítězství, kterým udělali rozhodující krok ke svému prvenství v soutěži.

Po zápase trenér domácího týmu Alexandr Fečo řekl:

„Do utkání jsme vstoupili výborně, téměř dvacet minut jsme hráče soupeře nepustili přes půlku hřiště a navíc jsme si vytvořili tři výborné šance, které přímo volaly po gólu. Bohužel se znovu opakovalo to, co nás provází v posledních několika zápasech, nejsme dostatečně důrazní a nedokážeme proměnit ani ty nejvyloženější příležitosti. Poté byl Standa Nohýnek pět minut ošetřován s roztrženým obočím, toho hosté využili a hru srovnali. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém se hodně hrálo mezi oběma šestnáctkami. Ve druhé půli vstřelil soupeř šťastný gól a ten mu stačil k vítězství."

Branka: 62. Pečeňa. ŽK: 0:1 (Pečeňa), fauly 11:10, rohy 4:6, střely 4:3, mimo 3:10,rozhodčí Pechanec – Štefan, Matějček, 220 diváků.

FC Písek: Vršecký – Šlehofer, Pivoňka, Holub, Kubiš – Nohýnek, Polodna (78. Chytrý), Mašát, Held – Rosůlek (63. Šimonovský), Zušťák (78. Malý).

Povodeň s sebou přinesla také velkou vlnu solidarity

Písek – Řeka Otava se začala vracet do svého koryta v úterý 13. srpna. Ale moc se jí nechtělo.

Auto není trezor. Majitel přišel o věci za 14 tisíc

Písek - Do zaparkovaného vozidla se v lokalitě U Vodáka vloupal zloděj.

Místo Klatov přijely na písecký zimák Strakonice

Písek – Druhé domácí přípravné utkání na nadcházející druholigovou sezonu měli hokejisté IHC Písek v pondělí 21. srpna odehrát proti týmu Klatov.