Jenže jejich soupeř na tom je ještě líp – Teplice jako jediný tým v letošní lize ještě neprohrály! V tabulce ale přesto mají jen o bod víc než Dynamo, čtyři z pěti sehraných zápasů totiž zremizovali. Naposled i v Brně (1:1). „Opět remíza, to se nedá nic dělat. Ale bod z Brna je dobrý," řekl pro Deník trenér Zdeněk Ščasný. „Klíčové bylo, že jsme nepřidali druhou branku, šancí jsme měli plno," litoval. „Za stavu 1:0 jsme měli dvě nebo tři tutovky, ale když to nedáš, soupeř tě potrestá," dodal štítový záložník Admir Ljevakovič. „Už je čas zvítězit, navíc doma je to nutnost," zdůraznil trenér Sčasný.

Cenný bod přivezli z Jihlavy i fotbalisté Dynama. „Bod bereme, víc jsme si nezasloužili," dal najevo trenér Luboš Urban, že ke hře týmu měl výhrady. „Máme teď trošku i štěstí, ale zaplaťpánbůh za to. Útočná fáze Teplic je velká, ale hrát se dá se s každým, jedeme bodovat i do Teplic."

Byť herně Dynamo v Jihlavě nenadchlo, bodu na hřišti soupeře, jenž proti Dynamu využil i dvou čerstvých posil zvučných jmen, jimiž Hybš ze Sparty i Kovář z Jablonce jistě jsou, si na jihu Čech váží. „Bodu z Vysočiny si ceníme, nicméně v Teplicích by nám výkon z Jihlavě na dobrý výsledek asi nestačil," dal sportovní manažer Dynama Martin Vozábal najevo, že kvality úterního soupeře budějovičtí fotbalisté respektují.

Stop za vyloučení z duelu s Boleslaví si odbyl stoper Podstavek. „S výjimkou dlouhodobých marodů bychom měli být v plné síle," pochvaloval si Vozábal před cestou na sever Čech, kam se hráči Dynama vydali už v pondělí odpoledne po předzápasovém tréninku. „O sestavě máme jasno, prozrazovat ji však nebudeme," uzavřel Vozábal.

V Teplicích se musíme zlepšit, burcoval Lengyel

Před cestou Dynama na sever Čech hovořil spolupracovník Deníku Pavel Kortus ml. se stoperem Romanem Lengyelem.

Bod z Jihlavy asi berete, ne?

Určitě. Jeli jsme do Jihlavy neprohrát, což se povedlo. Ale popravdě řečeno, za první poločas si Jihlava zasloužila vyhrát. Kříža chytal fantasticky, my byli všude pozdě, a kdyby domácí vedli po první půli 3:0, nikdo by se nemohl divit.

Nehráli jste až moc defenzivně?

O taktiku až tolik nejde. Hlavně si to každý z nás musí srovnat v hlavě a nemyslet si, že to půjde samo. Je to jen v nás a o tom, jestli budeme běhat. Ve druhé půli se ukázalo, že se s Jihlavou dalo hrát, pak už si žádnou šanci nevytvořila. Nechci snižovat výkon Jihlavy, která musela bezpodmínečně vyhrát, ale my jsme hráli hrozně.

V předchozích utkáních jste inkasovali během úvodních deseti minut a také Jihlava měla na začátku několik šancí. Čím to je?

To nevím. Asi jdeme na zápas nesoustředění a za to jsme pykali. V Jihlavě jsme měli štěstí, v úvodu jsme zase mohli dostat dva góly.

Vy sám jste v desáté minutě zablokoval Kovářovi zřejmě gólovou střelu.

Od toho tam s Novasem jsme, abychom něčemu zabránili. Ale dělali jsme chyby vzadu. Zatahovali jsme se hrozně do vápna, domácí měli hodně prostoru a nehráli jsme dobře jako celek.

Jak funguje vaše spolupráce s Pavlem Novákem, se kterým jste odehrál poslední dva zápasy?

S Novasem se známe dlouho, jsme tu pátým rokem. Jsme sehraní a víme, co od sebe očekávat. Novas svojí šanci vzal za pačesy a podává výborné výkony.

Pro Jihlavu byl i bod málo, byla na jejích hráčích hodně znát tíha utkání?

Leda v koncovce. Ale jinak jim nervozita nohy nesvazovala, do půle hráli dobře. Ale neměli štěstí. My díky štěstí a Křížovi první půli přežili.

V závěru jste mohli nakonec prohrát, když Pavel Novák promáchl a Harba selhal ve velké šanci. To by byla asi hodně krutá porážka.

Byla, ale naštěstí se tak nestalo. Nás se štěstí drželo doma s Boleslaví a drželo se nás i v Jihlavě. Ale nemůžeme se na to spoléhat.

Už v úterý večer vás čeká prvoligová dohrávka v Teplicích. Jak těžké bude během tak krátké doby se připravit na tak náročný zápas?

Po fyzické stránce to tak těžké nebude, ale s takovým výkonem, jaký jsme předvedli v Jihlavě, bychom dostali v Teplicích bůra. Nechci snižovat kvality Jihlavy, ale Teplice jsou letos lepším týmem. Musíme zlepšit přístup, abychom uspěli.