A že naopak z Liberce pojedou s výpraskem.

Po výhře 4:1 s Příbramí, která po jedenácti lzápasech v lize bez vítězství minulý týden ukončila dlouhé čekání fotbalistů Dynama na první tříbodový zisk v této sezoně, přitom svěřenci trenéra Františka Cipra jeli i do Liberce s nadějí na dobrý výsledek.

„I v Liberci se dá uhrát bod,“ rozjímal mladý Němec.

„Věřím, že se dá i v Liberci něco udělat,“ doufal i doyen týmu Rudolf Otepka.

V bodový zisk věřil i Brazilec Hudson, jenž právě z Liberce před třemi roky do Dynama přicházel. „Ale Liberec hodně dobře hraje dopředu, my tudíž musíme být dozadu hodně opatrní,“ varoval.

A Liberec skutečně svou sílu směrem dopředu potvrdil, jenže hosté dozadu opatrní až tak nebyli.

Už v první minutě po akci Breznaníka málem Šural skóroval, krátce nato pálil z úhlu Rabušic a vzápětí se neudržitelný Breznaník prohnal kolem Čirkina a jen díky brankáři Křížkovi hosté dál drželi bezgólový stav.

Už v závěru první půlhodiny se ale skóre měnilo. To když Breznaník, kdo jiný, přešel na levé straně hostující obrany přes Machovce, lehce přetlačil nedůrazného Sandra a dělovkou od vzdálenější tyče do brány překonal bezmocného Křížka – 1:0.

Gól s hosty, kteří do té doby díky solidní kombinaci ve středu hřiště měli poměrně často míč ve svém držení, viditelně zamával. Po inkasované brance sice ještě pár minut drželi s favoritem krok, jenže do pořádné šance se nedostali. Snad jen Hudson ve 37. minutě připravil pro Machovce slušnou střeleckou pozici, budějovický bek však svou slabší pravačkou poslal míč vysoko nad branku.

Naopak pár vteřin nato udeřil na druhé straně opět Liberec. Breznaník utekl po pravé straně, Štajner po jeho centru míč hlavou posunul doprava na Gebre Selassiho, ten za sebou nechal Sandra a ke vzdálenější tyči zvýšil na 2:0.

Po druhém gólu už hosté šli do kolen a za necelé čtyři minuty nato Breznaník vymíchal Čirkina a na malém vápně zcela volný Nezmar pohodlně přidal hlavou třetí gól.

To trenéra Cipra nahněvalo. „Mrzí mě, že jsme hráli dvacet minut dobře, pak jsme dostali první gól a v podstatě jsme se sesypali a do přestávky dostali ještě další dva,“ netajil se budějovický kouč svým velkým zklamáním.

Zato jeho liberecký protějšek si výkon svého mužstva pochvaloval. „První poločas sice nevypadal, že bychom po něm měli vést 3:0, ale co nám chybělo v duelech s Ostravou či Duklou, se dneska povedlo,“ vyzdvihl trenér Jaroslav Šilhavý dobrou finální fázi svých svěřenců.

Ti už ve druhé půli měli hru plně ve své moci a brankář Křížek byl v jednom ohni. Po hodině hry vykopl Breznaníkovu střelu, ale v 66. minutě už jen bezmocně přihlížel sólu Štajnera, který po Rabušicově kolmici tekl středem budějovické obrany, hokejovým blafákem obešel i Křížka a čtvrtým gólem do prázdné brány zpečetil debakl Dynama.

„Liberec je v této době jinde než my,“ konstatoval trenér Cipro. „My máme úplně jiné starosti,“ připomněl zkušený kouč, že zatímco Liberec bojuje o čelo, jeho hráče čekají nesnadné záchranářské práce.

Možná i proto chyběl kanonýr Zdeněk Ondrášek.

Dle oficiální zprávy pro žaludeční potíže, možná ale proto, že mu hrozila před klíčovým duelem se Žižkovem čtvrtá karta…

Liberec – Dynamo Č. Budějovice 4:0 (3:0)

Branky: 25. Breznaník, 38. Gebre Selassie, 42. Nezmar, 66. Štajner. ŽK: Petráň. Diváci: 3988. Rozhodčí: Adámek – Slavík, J. Paták.

Liberec: Bičík – Gebre Selassie, Nezmar, Karišik, Fleišman – Šural (80. Rilke), Vácha, Janů (71. Bosančič), Breznaník – Štajner, Rabušic (74. Hadaščok).

Č. Budějovice: Křížek – Čirkin, Lengyel, Brezinský, Machovec – Hudson (56. Petráň), Javorek, Otepka (79. Němec), Sandro (46. Pecka) – Klesa, Stráský.