Domácí odměnili své fanoušky pěknou výhrou

Milevsko - Utkání 29. kola fotbalové divize – skupina A: FC ZVVZ Milevsko – FK Tachov 2:0 (1:0)

12.6.2012

Milevští fotbalisté se radují z úvodního gólu v posledním zápase letošního ročníku divize, jehož autorem byl Martin Škulina. Nakonec ale Milevsko zvítězilo nad Tachovem 2:0.Foto: František Panec

V posledním domácím utkání letošního ročníku fotbalové divize přivítali hráči Milevska na svém hřišti soupeře ze západu Čech. Po několika předchozích zápasech, ve kterých milevští fotbalisté výsledkově neuspěli, se chtěli rozloučit s diváky výhrou.

V úvodu začali velkým tlakem a neustále ohrožovali soupeřovu branku. A již ve 4. minutě aktivní hru korunovali vedoucí brankou: na centrovaný míč  z pravé strany do vápna Bozděchem si naběhl Martin Málek, ten vrátil přetažený balon  před branku a Škulina hlavou přehodil hostujícího brankáře Bobčíka – 1:0.

Tlak domácích pokračoval, v 6. minutě nacentroval do vápna Martin Málek a Bozděch poslal míč hlavou nad tachovskou branku. Kompaktní celek Milevska si vytvářel další šance a vypadalo to, že druhý gól je na spadnutí.

Bohužel  domácí Václav Kosík si při hlavičkovém souboji s hráčem Tachova přivodil nepříjemné zranění a s tržnou ranou byl převezen do nemocnice. Tato situace přibrzdila aktivní hru domácích, dalším problémem bylo svalové zranění Škuliny.

Tento okamžik přinesl útlum do řad milevských hráčů a naopak příležitost pro hosty ke srovnání skóre. Ve  33. minutě nacentroval do vápna Viterna a Žemlička pěknou hlavičkou orazítkoval břevno Horkovy branky.

Ve druhé půli se opět Milevsko stalo aktivním mužstvem. V 57. minutě prošel Martin Málek přes tři hráče soupeře a posunul balon na Dvořáka, který však nedokázal hostujícího gólmana prostřelit a nechal ho vyniknout.

V 59. minutě utekl po levé straně Jan Málek, předložil míč nabíhajícímu Vakočovi a ten ho uklidil přesně k tyči bezmocného Bobčíka – 2:0. Poslední zápas se musel divákům líbit, neboť hráče odměnili zaslouženým potleskem.

Trenér domácího týmu Milan Pecka po utkání řekl:

„Naši hráči šli od začátku utkání  za vítězstvím. Nepříjemným okamžikem však bylo zranění Kosíka, který musel být rychlou sanitkou převezen do nemocnice, a poté i zranění Škuliny. Museli jsme střídat a tým to na část utkání rozhodilo. Do druhé půle se hráči opět konsolidovali a chtěli dokončit dobře rozehranou partii, což  také zvládli. Podali jsme velmi dobrý kolektivní výkon."

Branky: 4. Škulina, 59. Vakoč. ŽK 1:1 (Kuchař – Hutta), rozhodčí Vnuk – Hrkal,  Němec,  přihlíželo 200 diváků.

Milevsko: Horek – Jiří Kosobud, Fiala, Suchan, Jan Málek – Bozděch, Josef Komárek, Kuchař, Martin Málek – Škulina (32. Dvořák, 75. Surovčík), Kosík (16. Vakoč). Trenér Milan  Pecka.

Tachov: Bobčík – Šácha, Tušl, Viterna, Mráz – Hutta – Dvořák, Mančál (46. Machač), Habart (46. Hudec), Žemlička – Čížek (46. Folejtar). Trenér Jaroslav Pták.

Řidič má problém, usedl za volant i přes zákaz

Čimelice - Policejní hlídka odhalila, že muž do konce srpna nesměl řídit motorová vozidla.

Aktér videa s Babišem: Vůbec mě nenapadlo, že z toho bude takový poprask

Prachatice – Měla to být tak trochu předvolební agitace a hlavně autogramiáda knihy lídra hnutí Ano Andreje Babiše na prachatických Slavnostech Zlaté stezky. Jenže v Prachaticích bývalý ministr financí narazil.

Na ZŠ Edvarda Beneše se soutěžilo o nejkrásnější pohádku

Písek - V aule Základní školy Edvarda Beneše v Písku se konala malá slavnost. Uspořádali tam 1. ročník literární soutěže. Nazvali ji O nejkrásnější pohádku.